تعمیر فر در نمایندگی تهران724سرویس

نمایندگی تعمیرات فر در محل تمام تهران

تعمیر فر در نمایندگی تهران724سرویس

امروزه فر در آشپزخانه کاربردی مهمی دارد و به یکی از اصلی ترین ابزار برای آشپزی به شمار میرود. فرها از تکنولوژی بالایی برخوردار هستند که این موضوع دلیل براین نمیشود که فر شما دچار مشکلاتی نشود. از آن رو که تکنولوژی بالایی در فرها به کار رفته است همین موضوع باعث میشود که تعمیر فر کار حرفهای و نیاز به تخصص بالایی داشته باشد. مشکلات فرها عمداً به دودسته مشکلات غیر تخصصی و تخصصی تقسیم میشود که مشکلات غیر تخصصی شامل مشکلاتی است برطرف کردن آن ها نیاز به تخصص بالایی ندارد، و با کمی آشنایی با اجزا و با داشتن کمی تخصص میتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم. اما مشکلات تخصصی مشکلاتی هستند که برطرف کردن آن ها نیاز به تخصص بالایی و در صورت نداشتن تخصص کافی نباید برای تعمیر فر اقدام کنیم زیرا باعث بروز خسارت های بیشتر میشود، اما نگران نباشید شما دوستان عزیز میتوانید برای تعمیر فر که دچار مشکلات تخصصی شده است به نمایندگی تهران724سرویس مراجعه کنید و مشکل خود را برطرف کنید.

نمایندگی تعمیر فر

دوستان عزیزی که در صورت بروز مشکلات تخصصی برای فر خود به دنبال نمایندگی برای برطرف کردن مشکلات خود هستند میتوانند برای تعمیر فر خود به نمایندگی تهران724سرویس مراجعه کنند و مشکل خود را برطرف کنند. نمایندگی تهران724سرویس با داشتن کادری مجرب، تکنسین های با تجربه، متعهد و دروه دیده آماده ارائه بهترین خمات در زمینه تعمیر فر به شما دوستان عزیز است. در ضمن نمایندگی تهران724سرویس در صورت خرابی قطعه، قطعه اصلی و فابریک را جایگزین قطعه خراب می کند.

تعمیر فر

شما دوستان عزیز میتوانید برای ثبت خرابی دستگاه خود با شماره تماس های شرکت تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم به صورت آنلاین و 24 ساعت درخواست تکنسین برای برطرف کردن مشکل خود کنید.

خدمات شرکت:

 • ارائه خدمات تعمیرات در 7 روز هفته

ما با خدمات ویژه خود به صورت هفتگی و در 7 روز هفته و بدون تعطیلی همراهتان خواهیم بود تا به محض بروز مشکلات برای لوازم خانگی شما علاوه بر برطرف کردن مشکلات فعلی آن، از بروز مشکلات احتمالی بعدی نیز جلوگیری کنیم.

 • نحوه ارائه خدمات دفترچه راهنمای فر

با استفاده از فرم درخواست، اطلاعات مربوطه را ثبت کنید تا کارشناسان ما برای مشاوره و بررسی دقیق و تعیین تکنسین مرتبط با دستگاه و مشکل مربوطه با شما تماس گیرند.

چرا مشتریان تعمیرگاه تهران724سرویس را برای تعمیر فر خود انتخاب میکنند .

 • متخصصین مجرب

با همکاری متخصصین مجرب در زمینه ی تعمیرات فر آماده ایم تا بهترین خدمات را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم.

 • سرعت بالا در تعمیر

از آنجا که تعمیرگاه تهران724سرویس در مناطق مختلف دارای شعبه میباشد قادر به خدمات رسانی در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.

 • تعمیر در منزل

کلیه تعمیرات در منزل انجام شده و به هیچ عنوان دستگاه از منزل شما حمل نخواهد شد. در صورت خرابی قطعه قسمت معیوب از دستگاه جدا شده به کارگاه فرستاده میشود و پس از تعمیر بر روی دستگاه شما و در حضور شما نصب میشود. متاسفانه بعضی از شرکت ها میگویند که دستگاه باید حمل بشود اما ما در منزل شما و در حضور شما تعمیرات را انجام می دهیم.

تعمیرات فر در محل

مشکلات متداول

چرا شعله فر روشن نمی‌شود؟

تمامی وسایل مورد نیاز برای پختن کیک را آماده کرده‌اید و قصد گرم کردن فر برای قرار دادن کیک خود در آن دارید. اما هر چقدر فندکی را فشار می‌دهید فر روشن نمی‌شود. روشن نشدن فر می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد که لازم است هر کدام را جهت رفع ایراد به وجود آمده چک کنید:

 • روشن نشدن فر ناشی از گرفتی پیلوت

گرفتگی پیلوت در اثر آلودگی و یا روغن موجود در غذاهای پخته شده در فر می تواند دلیل گرفتی پیلوت باشد. برای چک کردن این مورد لازم است قطعات پیلوت را یک به یک جدا و تمیز کنید. در همین حین سایر اتصالات را نیز چک کنید تا دچار مشکل نشده باشند. اگر بعد از تمیز کردن همچنان مشکل وجود داشت، بهتر است که پیلوت خود را تعویض کنید.

 • خاموش بودن پیلوت فر

یکی از علل های روشن نشدن فر، خاموش بودن پیلوت آن است، که فقط با روشن کردن پیلوت مشکل برطرف می‌شود. همچنین ممکن است مقدار گازی که در پیلوت جریان می‌یابد کمتر از استاندارد باشد که باید اقدام به تنظیم شعله پیلوت کنید.

 • تنظیم نبودن تایمر فر گاز

تایمر وظیفه ایجاد هماهنگی میان قطعات مختلف دستگاه را دارد، در صورتی که به درستی عمل نکند، فرمان‌ها در فر اجرا نمی‌شوند. اگر فر شما روشن نمی شود لازم است تنظیمات تایمر را به دقت بررسی کنید.

 • پرتاب جرقه الکترود

در بعضی از مواقع با چک کردن تمامی موارد گفته شده و برطرف کردن ایراد آن‌ها، هنوز هم با مشکل روشن نشدن فر اجاق گاز روبرو می‌شوید. برای عیب یابی این موضوع، از ورودی گاز و پرتاب جرقه الکترود به برنر‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر پرتاب جرقه الکترود انجام نمی‌گیرد، باید جرقه زن را چک کرده و از عدم وجود نشتی در طول سیم جرقه زن و بدنه الکترود اطمینان حاصل کنید.

در حالت عادی هنگامی که فر را برای پخت مواد غذایی روشن می‌کنید، جرقه زن نیز روشن شده و به رنگ نارنجی می‌سوزد. بعد از گرم شدن جرقه زن، دریچه گاز نیز باز شده و گاز را از طریق مشعل به جرقه زن می‌فرستد. جرقه زن نیز گاز را روشن کرده و فر را گرم می‌کند. در این پروسه اگر جرقه زن به اندازه کافی گاز را گرم نکند، اجاق گاز روشن نشده و به احتمال زیاد بوی گاز استشمام خواهید کرد.

علت کم شدن شعله فر

دلایل مختلفی باعث علت کم شدن شعله فر اجاق گاز می‌شود، که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. اما قبل از هر اقدامی ابتدا جریان گاز را قطع کرده و تمامی موارد ایمنی را رعایت کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم، برای تعمیر فر تنها از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

علت گرم نشدن فر چیست؟

از مشکل های فر میتوان به گرم نشدن فر اشاره کرد. ممکن است مدت زمات زیاد قبل از قرار دادن مواد غذایی خود برای گرم شدن، فر را روشن گذاشته باشید. اما بعد مشاهده کنید که به اندازه کافی فر حرارت ندارد. در این مواقع مشکلاتی در مشعل‌های گاز وجود دارد، برای اطمینان از عدم مسدودی و باز بودن راه خروجی شعله‌ها یک به یک مشعل‌ها را کنترل کنید. این امکان نیز وجود دارد که مشکل در لوله‌های گاز باشد و گاز به مقدار کافی در فر جریان پیدا نکند.

هزینه تعمیر فر در نمایندگی تعمیرگاه تهران724سرویس چقدر میشود؟

دوست عزیز از آنجا که مشکلات دستگاه متفاوفت است و مدل های دستگاه نیز باهم فرق دارند تا دستگاه بازدید و عیب یابی نشود نمیتوان قیمت دقیقی اعلام نمود اما تمام سعی تعمیرگاه تهران724سرویس بر این است که بتواند با مبالغی مناسب و با کیفیت بالا خدمات خود را ارائه دهد.

تعمیرات فر

یکی از خدماتی که توسط نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه مجاز در شرق، غرب، شمال و مرکز تهران در محل عیب یابی و رفع عیب انجام میگیرد، تعمیر فر توکار برقی و گازی میباشد. فر توکار یکی از انواع وسایل مورد استفاده در رستوران ها، منازل و … میباشد. برای این دستگاه قطعات زیادی به کار رفته، که ممکن است با گذشت زمان و استفاده نادرست خراب شود و نیاز به عیب یابی و تعمیرات فر توکار برقی و گازی بوجود آید. در این مقاله جهت رفاه حال شما عزیزان هزینه تعمیر فر گازی و برقی، نحوه عیب یابی و آموزش تعمیرات فر توکار گازی و برقی را بررسی نموده ایم تا شما عزیزان بتوانید با دانش و آگاهی خود، از خدمات نمایندگی تعمیرات فر توکار بهره مند گردید.

با استفاده از خدمات تهران724سرویس می توانید تا 75% در هزینه تعمیرات فر توکار صرفه جویی نمایید.

در ادامه با تهران724سرویس همراه بمانید.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیرات فر توکار برقی و گازی در تهران به چه صورت است؟

نحوه تماس با تعمیرگاه مجاز مرکزی فرتوکار در تهران به شرح زیر است:

1-در قدم اول از طریق شماره تماس های مندرج در سایت نزدیکترین شعبه تهران724سرویس را بیابید.

2-با تعمیرکار فر توکار تماس حاصل نمایید.

3-همچنین می توانید برای ثبت درخواست تعمیرات فر توکار در محل از طریق سایت اقدام نمایید.

4-در کمتر از یک ساعت شما شاهد حضور تعمیرکار فر توکار در منزل خود خواهید بود.

5-در نهایت گارانتی و فاکتور هزینه ها را دریافت نمایید.

6-همچنین در نظرسنجی تهران724سرویس برای سنجش کیفیت کار تعمیرکار فر توکار نیز شرکت نمایید.

تمام خدمات تعمیرات فر توکار و تعمیرات فر گاز در تهران724سرویس با ضمانت 3 تا 12 ماهه صورت می گیرد.

تهران724سرویس- نمایندگی تعمیرات فر توکار گازی و برقی در تهران

هنگامی که فر توکار دچار کارکرد نا متعادل می گردد، ممکن است نگران کننده باشد. زیرا تعمیرات فر توکار در منزل به نظر سخت می رسد برای اینکه دسترسی به قطعات آن به ظاهر بسیار سخت و پیچیده می باشد. اما شما می توانید با کمک این راهنما عیب یابی فر توکار را انجام دهید و در صورت نیاز فر را باز کرده و قطعات را نیز تعویض یا تعمیر نمایید.

به این مورد نیز توجه نمایید که:

تهران724سرویس نمایندگی رسمی تعمیرات فر توکار در تهران است.

شما می توانید تمامی خواسته های خود را برای تعمیر فر توکار با مشاورین ما در میان بگذارید.

در تعمیرگاه مجاز مرکزی فر توکار در تهران724سرویس، شما می توانید از خدمات تعمیر فر توکار در منزل نیز بهره مند گردید.

با تهران724سرویس نمایندگی تعمیرات فر توکار در تهران را به منزل ببرید.

تعمیر فر توکار در منزل و محل شما

برخی از مزایای تعمیر فرتوکار در محل و منزل:

 • نیازی به جابجایی دستگاه نیست
 • هزینه های جابجایی حذف میگردد
 • در هر ساعتی از شبانه روز، امکان استفاده از خدمات وجود دارد
 • در حین تعمیرات فر توکار، امکان نظارت بر عملکرد تکنسین وجود دارد
تعمیرات فر در محل

نحوه باز کردن فر توکار برای تعمیرات توسط تعمیرکار نمایندگی تهران724سرویس

در این بخش به بررسی روند باز کردن فر برای تعمیرات فر توکار توسط تعمیرکار نمایندگی تهران724سرویس می پردازیم:

 • عمدتا برای باز کردن فر های تو کار کافی است 2 یا 4 پیچ نگهدارنده آنها را باز نمایید.
 • پس از باز کردن این پیچ ها می توانید فر را باز نمایید.
 • اما این را به یاد داشته باشید که یک کابل برق در پشت فر وجود دارد.
 • قبل از برداشتن فر توکار، همیشه دستگاه را خاموش نمایید.
 • فر های دوگانه باید در کابین مناسب خود نصب شوند که دارای تهویه مناسب برای اطمینان از کارکرد صحیح فر و اطمینان از کنترل فرایند گرما میباشد.
 • به طور معمول، برای فر های دوگانه ساخته شده 6 پیچ وجود دارد که با دو در حفره دیواره بالا و 4 پیچ در حفره دیواره اصلی نگه می دارد.
 • پس از حذف پیچ ها می توانید فر را خارج نمایید.
 • باز هم به یاد داشته باشید که یک کابل برق در پشت متصل میباشد.
 • بنابراین پیش از جدا کردن فر از دیواره همیشه دستگاه را خاموش نمایید.

حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات اجاق گاز

چطور میتوانیم برد فر توکار برقی و گازی را تعمیر نماییم؟

یکی از عملیات های سخت در این دستگاه، تعمیر برد فر توکار برقی و گازی می باشد. برای تعمیر این قطعه می توانید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

قاب پلاستیکی اصلی را بردارید

 • اطمینان داشته باشید که قبل از شروع کار، قدرت را خنثی نمایید (دستگاه را باید از برق بکشید.)
 • شما میخواهید با حذف قاب پلاستیکی اصلی، پانل جلو را که دارای صفحه کلید و صفحه کنترل است، حذف نمایید.
 • صفحه کلید را از کنترل پنل خارج نمایید.
 • صفحه کنترل را از پانل جدا نمایید (4 پیچ)

حذف کردن غلاف صفحه لمسی اصلی

 • برای نرم شدن چسب قدیمی از یک تفنگ حرارتی گرم استفاده نمایید تا صفحه کلید اصلی را از پشت پانل به آرامی گرم نمایید.
 • دقت نمایید که پانل را بیش از حد گرم نکنید
 • صفحه کلید قدیمی را به آرامی فشار بدهید و از پشت صفحه پانل بر روی صفحه کلید ضربه زنید.
 • عنصر اصلی صفحه کلید را به دقت حذف نمایید.
 • بیشتر چسب اصلی باید با صفحه‌کلید قطع گردد.
 • هر نوع چسب باقی مانده را از بین ببرید

صفحه کنترل جدید را نصب نمایید

 • چسب پشتیبان ورق را از غشای صفحه کنترل جدید را جدا نمایید.
 • صفحه کنترل جدید را بر روی پلاستیک اصلی هم تراز نمایید و بچسبانید.

نصب مجدد قاب بر روی فر

 • مجدد کنترل پانل را به قاب، پلاگین صفحه کلید جدید وصل نمایید.
 • قاب پشت را به قاب فر قرار دهید.

بررسی علل عدم کارکرد صحیح فر تو کار برقی و گازی

اگر به تازگی فر توکار شما شروع به ضعیف شدن عملکرد کرده است و یا حتی به طور کامل متوقف می شود، تعمیر فر توکار برقی و گازی ممکن است ساده تر از آن باشد که می اندیشید. معمولا یک المنت حرارتی یا ترموستات علت این مسئله می باشد. این به این معنی می باشد که باید قطعه مورد نظر را شناسایی نمایید و در صورت نیاز جایگزین نمود. بروز ایراد در قطعات اصلی و خراب شدن فر توکار می تواند دلیلی برای عدم کارکرد درست این دستگاه باشد. در ادامه به بررسی روند تعمیرات قطعات اصلی فر توکار گازی و برقی پرداخته ایم:

 حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات فر گاز بوش

عدم برق رسانی به فر توکار و تعمیر آن توسط تعمیرکار نمایندگی تهران724سرویس

در صورت بروز مشکل عدم برق رسانی به دستگاه برای تعمیر فر گازی و برقی از زبان تعمیرکار نمایندگی تهران724سرویس مطابق با روند زیر عمل کنید:

 • درصورتی که فر شما حرارت نداشته باشد، این امکان وجود دارد که مشکل احتمالی یک فیوز منفجر شده یا یک المنت سوخته باشد.
 • فرض بر این میباشد که شما در حال تعمیر یک فر قدیمی نیستید، پس فر توکار دارای یک تایمر میباشد.
 • اگر تایم متوقف شده باشد فرض بر این میباشد که فر برق دریافت نمیکند.
 • جعبه قطع کننده مدار خود را بررسی نمایید.
 • اگر نیاز باشد دستگاه را بار دیگر راه ‌اندازی و تنظیم نمایید و ببینید آیا این مشکلی را حل می کند یا نه.
 • اگر نه، قبل از اینکه جلوتر برویم، برق را از مدار قطع نمایید.
 • توجه داشته باشید که فر شما بر روی ۲۲۰ ولت اجرا میگردد.
 • باید یک سوییچ دو طرفه روی صفحه کنترل مدار وجود داشته باشد که برق رسانی را به آن کنترل می نماید.
 • اگر نه، دو سوئیچ تک وجود دارد که باید برای کاهش برق در فر استفاده گردد.
 • حتی اگر یک قطع‌کننده مدار منفجر شده پیدا نکردید، مشکل هنوز هم می ‌تواند یک فیوز معیوب باشد.
 • فیوزهای برخی از فرهای قدیمی تر در پشت فر قرار گرفته اند.
 • فیوزها را بررسی نمایید.
 • هر فیوز معیوب و سوخته را با قطعه جدید جایگزین نمایید.
 • فر توکار شما همچنین احتمال دارد یک قطع‌کننده مدار را با یک دکمه راه ‌اندازی مجدد روی کنسول کنترل و یا در بالای فر که نیاز به راه ‌اندازی مجدد دارد، داشته باشد.

آشنایی با ایرادات المنت فر توکار و تعمیر آن توسط تعمیرکار نمایندگی تهران724سرویس

بروز ایراد در المنت نیز می تواند کارکرد فر توکار شما را تحت تاثیر قرار دهد. به بررسی روند

تعمیرات فر برقی

تعمیر فر گازی و برقی از زبان تعمیرکار نمایندگی تهران724سرویس، در این بخش می پردازیم:

 • اگر در فر شما برق جریان دارد اما گرم نمی شود، المنت و ترموستات باید مورد بررسی قرار گیرند.
 • با المنت شروع نمایید که درحالت کلی بیشتر استفاده می شود و بیشتر دچار مشکل می شود.
 • المنت را بررسی نمایید تا ببینید به طور یکنواخت می درخشد.
 • این روند را تکرار نمایید تا به المنت سوخته برسید.
 • اگر در قسمتی ذوب شده باشد نیاز به تعویض دارد.
 • پس از خنک شدن فر، برق را خاموش نمایید.
 • هر براکت که المنت آسیب دیده را در جای خود میگذارد را باز نمایید و آنها را کنار بگذارید تا با المنت جدید مورد استفاده قرار بگیرد.
 • در نهایت، براکت را در عقب فر بگذارید، که سیم را در مبر می گیرد.
 • در نهایت، پیچ ‌های قسمت عقب فر را باز نمایید، که سیم ‌کشی را نشان میدهد.
 • اگر سیم‌ ها از فر به المنت دارای رنگ یکسانی هستند، یا اگر در مورد حافظه خود شک دارید تا به خاطر داشته باشید که چه زمانی باید کدام سیم به المنت متصل گردد، از نوار چسب و یک خودکار برای برچسب زدن سیم ‌های رابط استفاده نمایید.
 • سیم‌ کشی را قطع کنید، المنت آسیب‌ دیده را حذف کنید و آن را به یک فروشگاه لوازم خانگی ببرید تا المنت جدید و مناسبی را خریداری نمایید.
 • سپس می توانید المنت جدید را جایگزین نمایید.

تهران724سرویس، به عنوان نمایندگی تعمیرات فر برقی و گازی در تهران، ارائه دهنده قطعات فابریک برندهای مختلف این دستگاه نیز میباشد.

نصب المنت جدید در تعمیر المنت فر توکار به چه صورت است؟

المنت جدید را دقیقا همان گونه که المنت قدیمی قرار داشت، نصب نمایید و جای هر براکت را که حذف نموده اید را جایگزین کنید.

زمانی که این کار انجام گردید، برق را به فر باز ‌گردانید و المنت جدید را امتحان نمایید.

بررسی ایرادات ترموستات فر توکار و تعمیر آن توسط نمایندگی تهران724سرویس

 • بهتر است که تعویض ترموستات توسط یک تعمیرکار فر توکار حرفه ای انجام شود.
 • اما قبل از اینکه هزینه تعمیرات را پرداخت نمایید، می‌ توانید مشخص نمایید که ترموستات مشکل دارد یا خیر.
 • برای تست ترموستات، یک دماسنج را در فر بگذارید.
 • سپس حرارت را به 300، 400 و 500 درجه تنظیم نمایید.
 • اگر ترموستات با هر افزایش درجه حرارت روی 50 درجه یا بیشتر ثابت می ماند، باید آن را تعویض نمایید.

 حتما مطالعه نمایید: نمایندگی تعمیر فر گاز فریجیدر

هزینه تعمیرات فر توکار برقی و گازی در تهران724سرویس

با مزیت های زیر در تهران724سرویس، درباره هزینه تعمیرات فر توکار گازی و برقی شما روبرو خواهید شد:

 • با استفاده از خدمات تعمیر فر توکار در محل هزینه جابجایی این دستگاه حذف میگردد
 • هزینه تعمیر فر برقی و گازی در تهران724سرویس بر حسب نرخ مصوب اتحادیه است
 • در تهران724سرویس برای کنترل هزنیه ها به دنبال تعمیرات قطعات هستیم و تعویض آنها آخرین قدم میباشد.

قیمت تعمیر فر گازی و برقی در نمایندگی تهران724سرویس

در این بخش از مقاله میخواهیم به بررسی هزینه تعمیر فر برقی و گازی به طور جداگانه برای شما بپردازیم تا با اطلاع از قیمت تعمیر یا تعویض هریک از قطعات فر توکار خود بتوانید اقدامات موزدنیاز را برای رفع ایرادات دستگاه تان انجام دهید.

تعمیر فر گازی

عنصر گرمایش شکسته است

ترموستات معیوب

مشکل با یک کنترل پنل الکترونیکی

مشکلات فیوز

درب فر کاملاً بسته نمی شود

مشکلات سیم فر

لامپ درون فر سوزانده شده است

اجاق گاز یکی از مفیدترین انواع لوازم خانگی است که تقریباً در هر خانه می توان یافت. اگر اغلب آشپزی می کنید ، احتمالاً به طور مرتب از اجاق گاز استفاده می کنید ، بنابراین برای شما مهم است که این دستگاه به صورت کیفی عملکردهای خود را انجام دهد. متأسفانه ، دیر یا زود هر تجهیزات از بین می رود و حتی ممکن است کار خود را متوقف کند. در این مقاله متداول ترین دلایل عدم کار اجاق گاز را یاد خواهیم گرفت. فراموش نکنید که تمام کارکردها را به طور کامل کار کنید ، نصب مهم اجاق گاز ساخته شده نیز مهم است.

عنصر گرمایش شکسته است

یکی از شایع ترین دلایلی که باعث گرم شدن اجاق گاز برقی نمی شود ، بخاری شکسته است. چندین راه حل ممکن در چنین شرایطی وجود دارد:

بهترین راه برای بررسی اینکه آیا عنصر گرمایش واقعاً معیوب است ، روشن کردن فر و باز کردن درب آن است.

کمی صبر کنید و دست خود را به عنصر گرمایش بیاورید.

اگر او به تدریج گرم نشود ، به احتمال زیاد او شکسته است.

برای آسان تر ارزیابی وضعیت آن ، فر را از شبکه خاموش کنید ، ترکیباتی را که عنصر گرمایش را در جای خود نگه می دارند ، باز کنید و آن را برای آسیب قابل مشاهده بازرسی کنید.

در صورت آسیب دیدگی ، خرید جدید مطابق با دستورالعمل سازنده لازم است.

علائم دیگری وجود دارد که نشان دهنده آسیب به عنصر گرمایش اجاق گاز است ، به عنوان مثال ، اگر متوجه می شوید که ظرف هنگام پخت و پز به طور ناموزون تهیه می شود. همچنین اطمینان از تمیز کردن فر بسیار مهم است ، زیرا یک لایه از خاک بسیار ضخیم می تواند عملکرد عنصر گرمایش را پیچیده کند. نشانه دیگر مبنی بر اینکه عنصر گرمایش اجاق گاز به درستی کار نمی کند ، مصرف برق قابل توجهی در هنگام استفاده از اجاق گاز است.

ترموستات معیوب

اگر ترموستات اجاق گاز به درستی کار نکند ، ممکن است مشکلات مربوط به عملکرد دستگاه از جمله عدم گرمایش ظاهر شود.

در این شرایط ، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که با تغییر سطح گرمایش روی صفحه ، با استفاده از دکمه ها یا چرخاندن تنظیم کننده ، گرما در فر خود افزایش یا کاهش می یابد. اگر این اتفاق نیفتد ، شاید ترموستات معیوب باشد. نکته مثبت این است که می توان آن را نیز جایگزین کرد ، اما توصیه می شود این کار را به یک استاد حرفه ای واگذار کنید ، زیرا لازم است بررسی کنید که آیا جریان دریافت شده به ترموستات است.

مشکل با یک کنترل پنل الکترونیکی

صفحه کنترل با سطح لمسی یا دکمه ها برای کنترل عملکرد و عملکردهای اجاق گاز استفاده می شود. مدل های قدیمی معمولاً دارای سوئیچ های دوار هستند.

در کوره های مدرن ، در صورت بروز مشکل ، پیام ها نیز در صفحه نمایش ظاهر می شوند و این نشان می دهد که سیستم باید بررسی شود. برای جلوگیری از خطرات مرتبط با منبع تغذیه ، توصیه می شود این موضوع را به یک متخصص واجد شرایط واگذار کنید. اگر کنترل پنل کار نکند ، ممکن است جایگزینی آن یا خرید اجاق جدید لازم باشد.

مشکلات فیوز

اگر یک اجاق برقی کار نکند ، ممکن است در سیم کشی داخلی یا فیوز نیز مشکلی ایجاد شود ، که می تواند منجر به سوزاندن فیوز شود.

در این حالت ، شما باید با استاد تماس بگیرید که دستگاه را بازرسی می کند و قادر خواهید بود تعیین کنید که دقیقاً چه چیزی باعث سوزاندن فیوز شده است و تمام کارهای لازم را انجام می دهد تا مجدداً اجاق گاز کار کند.

درب فر کاملاً بسته نمی شود

برای اینکه اجاق گاز به طور کارآمد کار کند ، درب آن باید محکم بسته شود ، زیرا تنها در این صورت دمای مورد نیاز در داخل حفظ می شود. اگر در بستن درب اجاق گاز مشکلی دارید ، مشکلاتی که بر عملکرد تجهیزات تأثیر می گذارد نشان داده شده است:

حلقه های درب را بازرسی کنید تا مطمئن شوید که آنها شکسته نشده اند و در مکان های خود قرار دارند.

اطمینان حاصل کنید که عناصر درب در وضعیت اشتباهی قرار ندارند.

با گذشت زمان ، آدامس درز می تواند فرسوده شود و سپس فر محکم بسته نشود. در صورت لزوم ، آدامس آب بندی را جایگزین کنید.

مشکلات سیم فر

ممکن است خیلی ساده به نظر برسد ، اما اگر اجاق گاز کار نکند ، ساده ترین راه این است که ابتدا بررسی کنید که سیم آن به خروجی وصل شده است و آیا آسیب دیده است. همچنین می توانید بررسی کنید که آیا برق به خود خروجی تأمین می شود یا خیر.

لامپ درون فر سوزانده شده است

بسیاری از ما با این واقعیت که لامپ داخل بلافاصله هنگام روشن شدن ، بلافاصله روشن می شود ، با عملکرد اجاق گاز هدایت می شویم. اما اگر هنگام تنظیم دما و حالت روشن نباشد ، نور موجود در فر روشن نشود؟ ابتدا بررسی کنید که آیا گرما در فر ظاهر شده است یا خیر. اگر اجاق گاز گرم شود ، مشکل در لامپ است. در حال حاضر ، با خرید یک نوع مناسب برای مدل اجاق گاز ، می توان آن را به راحتی جایگزین کرد. به خاطر داشته باشید که نور باید برای کار در دماهای بالا مناسب باشد.

نتیجه گیری استفاده از خدمات تعمیر فر برقی و گازی در تهران724سرویس

نتیجه گیری از تعمیرات فر توکار گازی و برقی در تهران724سرویس به شرح زیر است:

 • امکان دسترسی به قطعات فابریک فر توکار بدون هیچ واسطه تجاری
 • استفاده از خدمات و امکانات تعمیر فر توکار در محل
 • صرفه جویی تا 75 درصد در هزینه ها
 • امکان دریافت گارانتی برای تعمیرات فر توکار
 • دسترسی به تعمیرکار متخصص و آموزش دیده فر توکار
 • امکان نظارت بر عملکرد و نحوه انجام تعمیرکار فر توکار در منزل

نکاتی برای تمیز کردن فر:

برای به خوبی تمیز کردن فر خود، به موارد زیر نیاز دارید:

 • جوش شیرین
 • سرکه
 • پودر ظرف شویی
 • یک مسواک نرم
 • اسفنج
 • یک پارچه خشک یا دستمال کاغذی

هر چند وقت یکبار لازم است فر خود را تمیز نمایید؟

تعجب می کنید، “چند وقت یکبار باید فر را تمیز کنم؟” خوب، این بستگی به تعداد دفعات استفاده از فر شما دارد. اگر فر شما به طور منظم استفاده می شود، علاوه بر پاک کردن هفتگی آن، باید آن را جزئی از برنامه تمیز کردن ماهیانه خود قرار دهید. البته بهترین کاری که می‌توانید در زمان ریختن مواد در فر انجام دهید این است که فوراً آن‌ها را پاک کنید، قبل از اینکه ریزش‌ها پخته شوند. غذاهای پخته شده و روغن می توانند باعث دود و بوی بد فر شوند و در نتیجه بر طعم و بوی غذا تأثیر بگذارند.

مطالب مرتبط: چگونه مشکلات رایج فر را حل کنیم

بهترین راه برای تمیز کردن قفسه های فر چیست؟

اکثر قفسه های فر از فر خارج می شوند. یک مکان خوب برای تمیز کردن قفسه‌های فر در وان حمام است. به سادگی یک حوله در کف وان قرار دهید تا قفسه ها سطح وان را خراش ندهند. سپس قفسه ها را روی حوله قرار دهید، وان را با آب داغ پر کنید تا روی قفسه ها پوشانده شود و نصف فنجان مایع ظرفشویی را در آب حل کنید. بگذارید قفسه ها حداقل چهار ساعت یا یک شب خیس بخورند. ذرات گیر کرده را با یک برس یا اسفنج نرم باز کنید، آنها را بشویید تا صابون پاک شود و خشک شوند.

تعمیر فر تو کار

چگونه فر برقی را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن فر گازی که قدرت تمیزی آن ممکن است شما را شگفت زده کند، از جوش شیرین برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

به سادگی با نصف فنجان جوش شیرین خمیر درست کرده و آن را با سه قاشق غذاخوری آب مخلوط نمایید. (اگر فر واقعا کثیف است از یک فنجان جوش شیرین با یک سوم فنجان آب استفاده نمایید.)

با برداشتن قفسه ها، از یک حوله کاغذی یا اسفنج استفاده کنید تا ذرات سست را از پایین، طرفین، بالا و درب جدا کنید.

سپس، با استفاده از یک برس نرم، سطوح داخلی را با خمیر جوش شیرین بشویید، مراقب باشید که المنت حرارتی را تمیز نکنید.

برای از بین بردن خمیر، می توانید آن را با سرکه اسپری کنید یا از دستمال کاغذی یا اسفنج آغشته به سرکه استفاده کنید.

تمیز کردن فر:

ابتدا مطمئن شوید که فر شما خاموش است و برای آرامش بیشتر، گاز خود را نیز خاموش کنید.

هنگام تمیز کردن اطراف المنت های حرارتی اجاق گاز مراقب باشید – در هیچ شرایطی المنت گرمایشی خیس نشود و در غیر این صورت ممکن است آسیبی به شما وارد شود.

اگر المنت گرمایش گاز شما زیر مشعل است، می‌توانید درپوش فلزی را بردارید و آن را جداگانه تمیز کنید، قبل از اینکه خود المنت را با یک پارچه خشک پاک کنید.

قفسه های فر خود را بردارید:

 • با مخلوط کردن 1 فنجان جوش شیرین با 1 فنجان آب خمیر تمیز کننده ایجاد کنید تا خمیر غلیظی به دست آید.
 • این مخلوط پاک کننده طبیعی فر را روی درب اجاق گازی داخل و خارج خود پخش کنید

اجازه دهید این مخلوط حداقل 12 ساعت روی فر شما بماند

 • مقدار مساوی آب و سرکه را با هم مخلوط کنید تا یک محلول پاک کننده ایجاد کنید
 • داخل و بیرون فر خود را با محلول تمیز کننده اسپری کنید، جوش شیرین واکنش و محلول تمیز کننده کف ایجاد می کند.
 • یک پارچه میکروفیبر را با آب گرم و صابون خیس کنید
 • تمام خمیرهای تمیز کننده، کثیفی اضافی را با استفاده از پارچه میکروفیبر مرطوب خود پاک کنید
 • فر گازی خود را با دستمال کاغذی خشک کنید
 • فر خود را با یک پارچه میکروفیبر خشک بپوشانید و مطمئن شوید که هیچ رگه ای باقی نمانده است

نحوه تمیز کردن فر برقی

با جوش شیرین و مقدار مساوی آب یک خمیر پاک کننده درست کنید. 115 گرم جوش شیرین را به سه قاشق غذاخوری آب اضافه کنید، اگر فر برقی شما خیلی کثیف است، پس 230 گرم جوش شیرین را به 6 قاشق غذاخوری آب اضافه کنید تا خمیر تمیزکننده غلیظی به دست آید. ابتدا فر برقی خود را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب قبل از استفاده از خمیر پاک کننده جوش شیرین تمیز کنید. اجازه دهید این خمیر تمیز کننده بین 1 تا 2 ساعت روی فر برقی شما بماند قبل از اینکه خمیر را با یک پارچه مرطوب و آب گرم صابون تمیز کنید. فر برقی خود را با یک حوله کاغذی خشک کنید سپس فر خود را با یک پارچه میکروفیبر خشک صاف کنید.

قبل از شروع به کار فر را از برق اصلی خاموش کنید. مجدداً سعی نکنید عناصر گرمایشی را تمیز کنید، زیرا باقیمانده تمیز کننده می تواند با گرمای اجاق واکنش بدی نشان دهد و بوی نامطبوع ایجاد کند.

در تمام مدت تمیزکاری دستکش بپوشید و از گیر کردن آن نترسید. محصولات بدون کاستیک بهترین گزینه برای فر شما هستند زیرا باعث خوردگی ساختار داخلی نمی‌شوند و پس از اتمام کار درخشندگی کاملی خواهند داشت.

 

چرا باید فر توکار را سرویس کرد؟

یکی از موضوعاتی که حتی از تعمیرات فر توکار نیز با اهمیت تر میباشد، جزئیات مرتبط با سرویس کردن فر توکار است. سرویس کردن سیستم فر توکار به شکل مرتب آنچنان با اهمیت است که، از بروز مشکلات جدی در سیستم این دستگاه‌ها پیشگیری می نماید و باعث میگردد تا عملکرد این دستگاه بهتر گردد.

با سرویس کردن دستگاه‌های فر توکار، می‌توان از وجود مشکلات گوناگونی که در سیستم این دستگاه رخ داده است پیش از پیچیده و دردسرساز شدن این مشکلات آگاه شده و به رفع این مشکلات فنی اقدام‌ نمود. فر توکار ممکن است به دلیل استفاده‌ی مداوم برای پخت و پز و آشپزی، پس از گذشت مدتی از طول عمر آن دچار نقص‌های فنی و مشکلاتی شود.

این مشکلات می‌توانند غیرقابل حل و جدی باشند و یا جزئی و حل شدنی باشند؛ با سرویس مرتب این دستگاه‌ها به شمار دفعات یکبار در سال، می‌توان مشکلات مختلفی که برای این دستگاه‌ها ایجاد شده اند را برطرف نمود. اما نکته‌ی مهم و اساسی این‌ است که فرایند سرویس مانند تعمیرات فر توکار، باید حتما توسط یک فرد متخصص و کاربلد انجام شود.

سرویس این دستگاه، فرایندی بسیار حساس است که هر شخصی علم و دانش انجام آن را ندارد؛ لذا با سپردن کار سرویس به یک فرد حرفه ای و کاربلد، عملکرد این دستگاه رو به بهبودی میرود و طول عمر آن نیز بیشتر میگردد و می‌توان تا مدت‌ها از این دستگاه برای پخت و پز استفاده کرد.