ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 20:00
 تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران (88873598 – 021)

تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران (88873598 – 021)

تلفن های تماس

نمایندگی شمال تهران

نمایندگی الهیه ، نیاوران ، فرمانیه ، قیطریه ، پاسداران ، هروی، محمودیه ، زعفرانیه ، ولنجک ، تجریش ، ظفر ، میرداماد ، شهرک غرب ، سعادت آباد و.. 

نمایندگی شرق تهران

نمایندگی تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، نیرو هوایی ، امامت ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

نمایندگی غرب تهران

نمایندگی  آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، بلوار فردوس ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، دهکده المپیک ، دریاچه چیتگر 

نمایندگی جنوب تهران

نمایندگی نازی آباد ، بهارستان ،  یاخچی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر ، گمرک ، وحدت اسلامی ، یافت آباد و …

نمایندگی مرکز تهران

نمایندگی جمهوری ، آزادی ، میدان ولیعصر ، هفت تیر ، کریم خان ، انقلاب ، حسن آباد ، بلوار کشاورز ، فاطمی ، امیرآباد ، یوسف آباد ، جهان آرا و …

پشتیبانی 24 ساعته

کارشناسان ما در تهران 724 به صورت شبانه‌روزی آماده سرویس دهی به مشتریان گرامی هستند . لطفا تنها جهت رزرو نوبت با این شماره تماس بگیرید : 

تعمیرات لباسشویی آاگ در محل

لباس های خود را در میانه چرخه چرخش حرکت دهید. اگر ماشین لباسشویی در حین چرخش شروع به لرزیدن کرد، ماشین لباسشویی را مکث کنید. در را باز کنید تا چینش لباس هایتان را ببینید. اگر توده ای ناهموار است، طبل شما ممکن است لباس های شما را به صورت یک توپ ناهموار جمع کرده باشد. لباس های خود را پهن کنید و به چرخش خود ادامه دهید. شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

ماشین‌های لباسشویی اغلب می‌لرزند زیرا توده لباس‌ها به طور ناموزون در داخل آن‌ها توزیع می‌شوند. همیشه مطمئن شوید که لباس ها را در هنگام بارگیری از طریق ماشین لباسشویی خود پخش کنید.

اگر ماشین لباسشویی شما همچنان می لرزد، مقداری از لباس های خود را بردارید. ممکن است به سادگی آن را بیش از حد بارگذاری کرده باشید.

اگر ماشین لباسشویی شما دائماً باعث می شود لباس های شما در یک توپ ناهموار جمع شوند، احتمالاً درام وزن را به طور ناموزون جذب می کند زیرا هم سطح نیست.

هنگام بارگیری ماشین لباسشویی از مقدار کمی لباس استفاده کنید. ممکن است هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، درام را با لباس های زیادی پر کنید، حتی اگر به نظر نمی رسد. لباس ها را فقط تا زمانی که درام تا نیمه پر شود اضافه کنید تا با چرخش طبل لباس جا برای حرکت داشته باشد. برای ماشین های بارگیری از جلو، لباس های خود را در پشت درام بالا انباشته کنید و از گذاشتن آنها در نزدیکی در خودداری کنید. لودرهای جلو در توزیع یکنواخت لباس ها با چرخش درام مشکل بیشتری دارند.

معمولاً ماشین‌های بارگیری از بالا می‌توانند لباس‌های بیشتری را حمل کنند. اگر به دنبال یک ماشین لباسشویی جدید هستید، اگر می توانید یک ماشین لباسشویی را انتخاب کنید.

پر کردن بیش از حد دستگاه نیز باعث می شود لباس های شما به اندازه کافی تمیز نشوند.

سعی کنید وقتی ماشین کار نمی کند کج کنید تا ببینید آیا کج می شود و حرکت می کند یا خیر. برای اینکه ببینید ماشین لباسشویی شما صاف نیست، هر دو دست را بالای ماشین لباسشویی قرار دهید. سعی کنید آن را به سمت دیگر فشار دهید. اگر اصلاً تکان بخورد یا بیرون بیاید، دستگاه شما تراز نیست و لرزش درام باعث می شود پاهای شما مکرراً به زمین برخورد کند. بخش صاف تری از کف پیدا کنید و صفحه را حرکت دهید تا ببینید آیا مشکل ادامه دارد یا خیر.

برای مشاهده دیگر خدمات تهران 724 سرویس اینجا کلیک کنید.

اگر خشک کن شما نیز ناهموار است، احتمالاً کفپوش شما مقصر است. سعی کنید یک منطقه مسطح تر در خانه خود برای نصب ماشین ها پیدا کنید یا یک ورق تخته سه لا زیر آنها بکشید.

به دنبال پیچ های انتقال در پشت و پایین ماشین لباسشویی جدید باشید. دیسک بارگیری جلویی را باز کنید و سعی کنید پایین درام را به سمت پایین فشار دهید. اگر حرکت نکند، پرسنل تحویل یا نصب احتمالا فراموش کرده اند که پیچ های حامل را جدا کنند. واشر را به طرف خود بچرخانید. زیر موتور و پشت آن به دنبال گیره های پلاستیکی که روی دهانه ها یا پیچ ها فشار داده شده اند، نگاه کنید.

پیچ های تحویل تضمین می کنند که درام شما در هنگام تحویل و نصب حرکت نمی کند. اگر بمانند ماشین را به لرزه در می آورند.

بسته به نوع و مدل دستگاه، پیچ های انتقال ممکن است پشت درب پشتی پنهان شوند. اگر پشتی شما فقط بیرون می‌لغزد، آن را بلند کنید تا ببینید آیا قطعات پلاستیکی به درام چسبیده است یا خیر.

پیچ های حامل را به صورت دستی یا با آچار جدا کنید. پیچ های انتقال را با فشار دادن دسته و کشیدن آنها جدا کنید. اگر پیچ ها در پانل پیچ شده اند، یک آچار روی پیچ قرار دهید و آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا شل شود و جدا شود. گاهی اوقات می توانید پیچ ​​ها را با دست باز کنید.

شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

پیچ‌های تحویل معمولاً رنگ‌های روشن دارند، بنابراین به راحتی قابل تشخیص هستند. آنها همچنین تمایل دارند از پلاستیک ارزان ساخته شوند. آنها باید در دستگاه شما عالی به نظر برسند.

برای دریافت مشاوره و اعزام تعمیرکار با ما تماس بگیرید

تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران 1

روش 2 از 3: یک دیسک را صاف کنید

یک تله آب در بالای ماشین لباسشویی خود نزدیک جلو قرار دهید. یک تله آب بردارید و آن را در قسمت جلویی ماشین لباسشویی خود قرار دهید. با نگاه کردن به توپ در وسط تخته، بررسی کنید که کدام طرف به سمت بالا خم شده است. طرفی که توپ به آن تکیه می کند بالاتر از طرف دیگر است.

بهتر است یک پا را از پایین بالا بیاورید، بنابراین آن را برای پاهای بلند تنظیم کنید.

ماشین های جدیدتر معمولاً پایه های عقب قابل تنظیم ندارند.

صفحه را بلند کرده و یک قطعه چوبی را در زیر صفحه جلو قرار دهید. لوله های آب را ببندید و با قطع دستگاه برق را قطع کنید. دستگاه خود را 0.61 تا 0.91 متر 2 تا 3 فوت از هر دیواری بکشید. دستگاه را به گونه‌ای کج کنید که پایه‌های جلویی آن از زمین خارج شود و یک قطعه چوبی را زیر قسمت جلوی دستگاه بلغزانید. به آرامی دستگاه را پایین بیاورید تا روی بلوک قرار گیرد.

شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

اگر دستگاه شما روی بلوک ثابت نیست، یک بلوک دیگر در کنار بلوک اول اضافه کنید تا وزن به طور یکنواخت پخش شود.

اگر بلوک چوبی ندارید، می‌توانید از آجر یا جسم جامد دیگری استفاده کنید.

برای تنظیم پایه های جلو، پیچ های روی پایه ها را با آچار بچرخانید. با تنظیم پای بالاتر شروع کنید. از آچار یا قفل کانال برای باز کردن پیچ در بالای ساق با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه‌های ساعت استفاده کنید. سپس قسمت پایین پا را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا با چرخاندن آن بالا بیاید.

پیچ را در قسمت پایین پا محکم کنید تا در جای خود قفل شود. برای چرخاندن پیچ نزدیک بالای ساق در جهت عقربه های ساعت از یک آچار یا آچار سوکت استفاده کنید. آن را بچرخانید تا نزدیک به پایین دستگاه شما باشد. این کار باعث قفل شدن پا می شود و از حرکت آن هنگام پایین آوردن آن جلوگیری می کند.

برخی از ماشین های جدیدتر از پیچ و مهره های قفل کننده استفاده نمی کنند. شما فقط با چرخاندن ساق آن را تنظیم می کنید و نگران قفل کردن آن نیستید.

می توانید با پایین آوردن پاها و بررسی مجدد موقعیت از آزمون و خطا استفاده کنید، یا می توانید سعی کنید هر پا را با یک متر اندازه گیری کنید. ممکن است نتوانید به صورت بصری ببینید که آیا پاهایتان صاف هستند یا خیر.

واشر را پایین بیاورید و دوباره سطح آب را بررسی کنید. بلوک چوبی را به بیرون بلغزانید و به آرامی دستگاه را پایین بیاورید. سطح را دوباره در بالای دستگاه خود قرار دهید و حباب را بررسی کنید تا ببینید آیا یکنواخت است یا خیر. اگر چنین است، سعی کنید دستگاه خود را به عقب بچرخانید. اگر حرکت نمی کند، دستگاه را به درستی تراز کرده اید. اگر تکان می خورد و جلو صاف است، پایه های عقب را تنظیم کنید.

شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

ارتفاع کنسول عقب را برای بررسی پایه های عقب تنظیم کنید. اکثر ماشین های لباسشویی مدرن دارای پایه های خود تراز در پشت هستند و نیازی به تنظیم آنها ندارید. با این حال، اگر دستگاه شما بیش از 10 سال سن دارد، ممکن است اینطور نباشد. برد خود را به صورت صاف در بالای کنسول نزدیک پشت دستگاه قرار دهید. اگر توپ در وسط باشد، نیازی به تنظیم پاهای عقب نیست.

تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران 2

اگر پاهای عقب صاف هستند، با آچار یا قفل کانال به آرامی هر پا را ۲ تا ۳ بار روی پشت فشار دهید. ممکن است زنگ یا کثیفی در محل اتصال خود تراز کننده گیر کرده باشد.

اگر کنسول شما رو به بالا یا زاویه دار است، کنسول را مستقیماً در مقابل آن قرار دهید.

از همان فرآیندی که برای پاهای جلو استفاده کردید برای تنظیم پایه های عقب استفاده کنید. از ترازو برای تعیین اینکه کدام پا بالاتر است استفاده کنید. دستگاه را کمی بالا بیاورید و یک تکه چوب را زیر آن فشار دهید. پای بلندتر را در پشت تنظیم کنید تا با همان پیچ و مهره ها و ابزارهایی که در جلو استفاده می کردید، آن را پایین بیاورید.

اگر پایه های عقب قابل تنظیم نیستند، تکیه گاه خود تراز را فشار دهید. اگر دستگاه خود را کج کردید و متوجه شدید که پایه‌های عقب واقعاً خود تنظیم می‌شوند، ممکن است برای جلوگیری از حرکت آن‌ها، پرز و زنگ‌زدگی روی پایه‌های عقب ایجاد شده باشد. با پشت آچار یا آچار سوکت، پاهای باز را به آرامی فشار دهید تا زنگ و کثیفی از بین برود.

برای مشاهده دیگر خدمات تهران 724 سرویس اینجا کلیک کنید.

همچنین می توانید پاها را با دستگاه کمی یا روغن لولا اسپری کنید. روان کننده اضافی را پس از استفاده از آن روی ساق نزدیک محل اتصال به فریم پاک کنید.

شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

موتور را پایین بیاورید و سعی کنید مدار خالی را اجرا کنید. بلوک چوبی را بردارید و دوباره دستگاه را پایین بیاورید. موتور را به جای خود برگردانید و آن را خالی کار کنید. اگر موتور تکان نخورد، آن را با موفقیت تراز کرده اید. اگر به لرزش ادامه داد، احتمالاً باید کمک فنرها را تعویض کنید.

و غیره

روش 3 از 3: کمک فنرها را تعویض کنید

کمک فنرهای جدید را از سازنده موتور خود سفارش دهید. از شماره مدل و نام تجاری ذکر شده در دستگاه خود برای تعیین مدل لباسشویی مورد استفاده خود استفاده کنید. با سازنده خود تماس بگیرید و دمپرهای جدید سفارش دهید.

کمک فنرها کویل ها یا پیستون های کوچکی هستند که ارتعاشات درام شما را هنگام چرخش جذب می کنند. آنها همچنین درام را به قاب موتور متصل می کنند. بسته به مدل شما، 2، 4 یا 5 تا از آنها وجود دارد.

مدل و مارک معمولاً در قسمت جلو درج شده است، اما می توان آن را روی صفحه فلزی پشت دستگاه یا داخل در چاپ کرد.

برخی از مدل های جدیدتر برای نصب شوک های جدید به متخصص نیاز دارند. کتابچه راهنمای موتور خود را بخوانید تا ببینید آیا می توانید فاسیای جلو را برای دسترسی به ضربه ها جدا کنید.

آب را قطع کنید و برق را قطع کنید. خطوط آب سرد و گرم را در پشت دستگاه خود پیدا کنید. شیر را روی هر سیم بچرخانید تا بسته شود. دستگاه خود را با جدا کردن آن از برق خاموش کنید.

خطوط آب معمولاً نازک و از لاستیک ساخته شده اند. آنها اغلب دارای دریچه های آبی و قرمز در بالای آنها در نزدیکی اتصال به قاب هستند.

پانل جلویی ماشین لباسشویی را بردارید. از سازنده خود بپرسید یا دفترچه راهنمای دستگاه خود را ببینید تا نحوه جدا کردن پنل جلویی را بیابید. معمولاً این شامل برداشتن مهر و موم لاستیکی اطراف درام و زدن چند پیچ ​​در زیر پانل قبل از بلند کردن آن است.

اگر پانل پایینی واشر بالایی را بردارید و یک فنر رول در اطراف مشاهده کنید، میله تعلیق شما می افتد. آن را دوباره در مرکز درام آویزان کنید و دستگاه را به عقب برگردانید. این باعث سر و صدا و لرزش شد.

صفحه زیرین را به صفحه بالایی ببرید. برای این کار باید دستگاه را به پهلو کج کنید.برای جلوگیری از خراشیدگی کیس، قبل از انجام این کار، یک پتو یا حوله قرار دهید.

شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

کمک فنرها را با آچار یا قفل کانال باز کنید. کمک فنرها را با جستجوی میله هایی که درام را به قاب متصل می کنند، پیدا کنید. پیچ های اتصال هر میله به درام و قاب را باز کنید. میله های خود را بردارید و آنها را کنار بگذارید. به نظر نمی رسد که آنها شکسته باشند، اما سیم پیچ داخلی یکی از این جاذب ها ممکن است شکسته شود.

برای دریافت مشاوره و اعزام تعمیرکار با ما تماس بگیرید

7

برخی از کمک فنرها دارای پین هایی هستند که آنها را به درام و قاب قفل می کند. اگر هر یک از پین ها افتاد، به سادگی آنها را به داخل فشار دهید. احتمالاً این دلیل لرزش شما بوده است.

کمک فنرهای جدید را نصب کرده و سفت کنید. قطعات یدکی خود را در مکان های مربوطه قرار دهید. هنگامی که پیچ را روی نخ فشار دادید، هر کدام را با سفت کردن پیچ در جای خود بپیچید. پیچ ها را با آچار یا قفل کانال با چرخاندن آنها در جهت عقربه های ساعت ببندید تا دیگر نتواند بچرخد.

پانل ها را دوباره نصب کنید و یک شستشوی آزمایشی انجام دهید. پنل خود را تعویض کرده و پیچ های مربوطه را بپیچانید. مهر و موم لاستیکی را تعویض کنید و لوله های آب خود را باز کنید. دستگاه را وارد کرده و آن را طوری تنظیم کنید که یک چرخه شستشوی اولیه را اجرا کند. اگر صدای تق تق در داخل موتور شنیدید، احتمالاً پیچ کمک فنر را از دست داده اید. اگر موتور همچنان می‌لرزد اما صدای تق تق نمی‌زند، احتمالاً باید واحد درام را تعویض کنید.

برای مشاهده دیگر خدمات تهران 724 سرویس اینجا کلیک کنید.

شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

تعویض درام در ماشین لباسشویی اغلب ارزشش را ندارد و برای تعیین هزینه تعمیر باید با یک شرکت تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید. معمولاً مشکلی نیست که یک فرد غیرحرفه ای بتواند آن را حل کند.

پرسش و پاسخ های جامع

اگر واشر بار جلویی من در چرخه آبکشی گیر کرده باشد، چه کاری باید انجام دهم؟

این پاسخ توسط یکی از تیم محققین آموزش دیده ما نوشته شده است که آن را برای دقت و جامعیت تایید کرده است.

چرخه آبکشی نقطه ای در سینک است که در آن دستگاه از آب سرد استفاده می کند. اگر موتور شما در طول چرخه فلاش به کار خود ادامه دهد، نشانه آن است که اتصال آب سرد شما مسدود شده است و موتور شما در حال کار است در حالی که سعی می کنید آب کافی بکشید. اتصال روی خط آب را با چرخاندن شیر ببندید و مسیر عبور را بردارید تا ببینید آسیب دیده یا مسدود شده است. خط را جایگزین کنید یا آن را باز کنید تا ببینید مشکل شما حل می شود یا خیر.

چرا ماشین لباسشویی من نمی چرخد؟

این پاسخ توسط یکی از تیم محققین آموزش دیده ما نوشته شده است که آن را برای دقت و جامعیت تایید کرده است.

برای اطلاعات بیشتر درباره ماشین های لباسشویی آاگ اینجا کلیک کنید.

برق روشن است؟ اگر چنین است، سعی کنید لباس های کمتری در روز اضافه کنید. جریان برخی از ماشین های قدیمی دارای عملکرد اضافه بار هستند که در صورت وجود وزن زیاد در داخل درام نمی چرخد. اگر نمی‌توانید ببینید که برق روشن است یا نه، کلید جعبه فیوز را بچرخانید تا ببینید آیا اتصال خراب است یا خیر.

چرا ماشین لباسشویی من نمی چرخد؟

این پاسخ توسط یکی از تیم محققین آموزش دیده ما نوشته شده است که آن را برای دقت و جامعیت تایید کرده است.

برق روشن است؟ اگر چنین است، سعی کنید لباس های کمتری در روز اضافه کنید. جریان برخی از ماشین های قدیمی دارای عملکرد اضافه بار هستند که در صورت وجود وزن زیاد در داخل درام نمی چرخد. اگر نمی‌توانید ببینید که برق روشن است یا نه، کلید جعبه فیوز را بچرخانید تا ببینید آیا اتصال خراب است یا خیر.

پیچ های گیربکس کجا قرار دارند؟

پیچ ها بسته به نوع موتور 3 یا 4 در پشت موتور قرار می گیرند. معمولاً بزرگتر از پیچ ها برای نگه داشتن پشت هستند و دارای آستین لاستیکی هستند. هنگامی که پیچ ها را جدا می کنید متوجه خواهید شد که آنها تقریباً هستند. 6 اینچ طول.

شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

آیا مرحله چهار به پیچ های تنظیم آسیب می رساند؟

فقط در صورتی که آچار شما بلغزد و پیچ ها را بردارید. در غیر این صورت، زمانی که موتور شما جدید نیست، راحت ترین راه برای تنظیم پیچ ها است.

چه نوع روان کننده یا گریسی برای داخل کمک فنر نیاز دارم و چگونه آن را پر کنم؟

فقط کمک فنرها را تعویض کنید یا با تعمیرکار تماس بگیرید. بدون نیاز به گریس و روان کننده

اگر ماشین لباسشویی خود را بیش از حد بار کنم و چرخش یا تخلیه نشود، چه کار کنم؟

شما می توانید تمام پارچه ها را بخوانید و سعی کنید آن را تمام کنید. می توانید نیمی از بار را به عقب اضافه کنید و ببینید آیا می توانید آن را بشویید و تخلیه کنید. اگر باز هم کار نکرد، با تعمیرکار تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی من بعد از چرخش خیلی بلند می شود و زمینم را تکان می دهد؟

احتمالاً از تعادل خارج شده است. با تنظیم پایه های تراز از تراز بودن آن مطمئن شوید.

چگونه به پیچ ها برسم؟

دستگاه را به یک طرف کج کنید. اگر کسی را داشته باشید که در هنگام تنظیم پیچ و مهره ها را نگه دارد، این کار آسان تر است.

وقتی ماشین لباسشویی را خاموش می کنم و همچنان آب از یکی از شیلنگ ها نشت می کند، چه کار کنم؟

ابتدا مطمئن شوید که منبع آب خانه را به طور کامل قطع کرده اید. در این صورت، شلنگ را در یک سطل قرار دهید تا در نهایت متوقف شود.

نکات

اگر خشک کن شما نیز تکان می خورد، یک ورق تخته سه لا را زیر ماشین لباسشویی و خشک کن قرار دهید، زیرا احتمالاً مشکل از کف ناهموار است. یک تکه تخته سه لا از فروشگاه سخت افزاری محلی خود خریداری کنید. قبل از خرید از یک سطح در هر قسمت از سطح استفاده کنید تا از صاف بودن آن مطمئن شوید. ماشین لباسشویی و خشک کن را از برق بکشید و با چرخاندن شیرها خطوط آب را خاموش کنید. تخته سه لا را به سمت پایین بلغزانید تا به ماشین لباسشویی و خشک کن پلت فرم محکم تری بدهد. انجام این کار بدون کمک بسیار دشوار است. در نظر بگیرید که از یکی از دوستانتان کمک بگیرید تا در انجام کارهای سنگین به شما کمک کند.

اگر خانه شما فوق العاده قدیمی است و ماشین لباسشویی شما در زیرزمین نیست، ممکن است مشکل وزن باشد. کف را زیر ماشین لباسشویی و خشک کن بروید تا ببینید وقتی ماشین تکان می خورد سفت می شود یا خیر. اگر چنین کردند، با یک پیمانکار تماس بگیرید – تیرچه های کف شما احتمالاً نیاز به تعویض دارند.

شرکت تهران 724 سرویس دارای تعمیرات لباسشویی آاگ در محل – تهران می باشد. جهت تماس اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده دیگر خدمات تهران 724 سرویس اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره و اعزام تعمیرکار با ما تماس بگیرید

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.