ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 20:00
 آموزش ارورهای لباسشویی آاگ + تعمیر در محل

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ + تعمیر در محل

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

تلفن های تماس

نمایندگی شمال تهران

نمایندگی الهیه ، نیاوران ، فرمانیه ، قیطریه ، پاسداران ، هروی، محمودیه ، زعفرانیه ، ولنجک ، تجریش ، ظفر ، میرداماد ، شهرک غرب ، سعادت آباد و.. 

نمایندگی شرق تهران

نمایندگی تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، نیرو هوایی ، امامت ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

نمایندگی غرب تهران

نمایندگی  آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، بلوار فردوس ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، دهکده المپیک ، دریاچه چیتگر 

نمایندگی جنوب تهران

نمایندگی نازی آباد ، بهارستان ،  یاخچی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر ، گمرک ، وحدت اسلامی ، یافت آباد و …

نمایندگی مرکز تهران

نمایندگی جمهوری ، آزادی ، میدان ولیعصر ، هفت تیر ، کریم خان ، انقلاب ، حسن آباد ، بلوار کشاورز ، فاطمی ، امیرآباد ، یوسف آباد ، جهان آرا و …

پشتیبانی 24 ساعته

کارشناسان ما در تهران 724 به صورت شبانه‌روزی آماده سرویس دهی به مشتریان گرامی هستند . لطفا تنها جهت رزرو نوبت با این شماره تماس بگیرید : 

ماشین لباسشویی های AEG با نام تجاری شناخته شده دارای ویژگی های فنی عالی، کیفیت ساخت بالا هستند و با طیف گسترده ای از عملکردها و اضافات متمایز می شوند. ماشین‌های لباسشویی مجهز به سیستم تشخیص خودکار خرابی‌های ایجاد شده هستند – تعداد زیادی کدهای خطای مختلف ماشین در حافظه دستگاه برنامه‌ریزی می‌شوند که به کاربر تجهیزات امکان می‌دهد فوراً از خرابی دستگاه مطلع شود. با تشخیص یک نقص، واحد الکترونیکی بلافاصله نماد خطا را روی صفحه نمایش دیجیتال نمایش می دهد. 

پایگاه داده سیستم خود عیب یابی شامل حدود صد کد خطای مختلف است، به یاد آوردن معنای هر یک از آنها بسیار دشوار است. ما رمزگشایی دقیق همه علائم را به شما ارائه می دهیم، این به شما کمک می کند آسیب را به درستی تشخیص دهید و خودتان تعمیر را انجام دهید.

کدهای تخلیه و طغیان آب

هنگامی که دستگاه به طور ناگهانی از کار می افتد و در مورد یک نقص هشدار می دهد و یک کد ناشناخته را روی صفحه نمایش می دهد، چه باید کرد. ابتدا باید بفهمید کدام جزء سیستم آسیب دیده است. ابتدا خطاهای مربوط به جمع آوری آب در درام یا تخلیه زباله های مایع از واحد را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

E11 – نشان می دهد که دستگاه اتوماتیک برای مدت زمان معینی قادر به کشیدن آب به مخزن تا سطح مورد نظر نبوده است. ممکن است ماشین لباسشویی به دلیل نقص در شیر پرکننده، نقض سیم پیچ، گرفتگی شیلنگ ورودی یا فیلتر نصب شده در ورودی سیستم، این نام را نشان دهد. می توانید خودتان مشکل را برطرف کنید، برای این کار باید شیر را با یک مولتی متر بررسی کنید (عنصر کار مقاومتی برابر با 3.75 کیلو اهم نشان می دهد)، شیلنگ ورودی آب و فیلتر را تمیز کنید.

E13 – از نشت آب از سیستم اطلاع می دهد. در بیشتر موارد، مایع به داخل ظرف SMA جریان می یابد. دستگاه باید برای نشت اضطراری آزمایش شود.

برای مشاهده دیگر خدمات تهران 724 سرویس اینجا کلیک کنید.

E21 – به کاربر می گوید که برای مدت معینی، واشر زهکشی فاضلاب نداشته است. دلایل این خرابی می تواند بسیار باشد: خرابی پمپ، گرفتگی سیستم زهکشی، خرابی پمپ تخلیه، نقص برد کنترل. شما می توانید پمپ تخلیه را با یک مولتی متر تشخیص دهید. هنگام بررسی سیم پیچ پمپ، تستر باید مقدار 170 اهم را نشان دهد.

E23 – هشدار می دهد که نقص تریاک اصلی واقع در برد کنترل واحد شناسایی شده است. شما می توانید این کد خطا را بازنشانی کنید، فقط باید تریاک را بررسی و تغییر دهید یا واحد کنترل واشر را تغییر دهید.

E24 – نشان دهنده نقض در اتصال “پمپ ولتاژ کنترل” است. برای اصلاح وضعیت، هر قسمت از مدار را بررسی کنید، همه اجزا را با استفاده از یک مولتی متر تشخیص دهید.

EF3 – فعال شدن عملکرد “Aqua Control” را نشان می دهد. دلیل دیگر باز بودن یا آسیب دیدن سیم های پمپ است. باید پمپ یا کابل پمپ را تعویض کنید.

با درک اینکه چه مشکلی در سیستم ظاهر شده است، انجام تعمیرات آسان تر خواهد بود. جستجوی یک قطعه شکسته بلافاصله به یک یا دو مورد محدود می شود که باید آزمایش شوند.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ

در صورت خرابی الکترونیک، گروه خاصی از کدها روی تابلوی امتیاز دیده می شود. مشکلات می تواند هم به دلیل نقص در عملکرد شبکه اصلی برق و هم در اثر آسیب به سیم کشی دستگاه ایجاد شود. بیایید اسامی این دسته را تحلیل کنیم.

E91 – از خرابی ارتباط بین برد کنترل و واسط واشر اطلاع می دهد. راه برون رفت از این وضعیت تعویض واحد کنترل اصلی است.

E92 – عملکرد ناسازگار رابط کاربر و واحد کنترل اصلی را نشان می دهد.

E93 – نشان می دهد که پیکربندی واشر اشتباه انجام شده است. تصحیح عدم دقت با نشان دادن کد راه اندازی صحیح به شما کمک می کند.

E95 – گزارش تخلف در مدار “پردازنده – حافظه غیر فرار ماشین لباسشویی”.

E96 – پیکربندی نادرست قطعات خارجی (به ویژه کنترل کننده) را نشان می دهد.

E97 – نشان می دهد که سوئیچ انتخابگر حالت شستشو نمی تواند با واحد کنترل کار کند. شاید این به دلیل یک خطای پیکربندی یا نقص عملکرد واحد اصلی باشد.

E98 – از عملکرد ناسازگار موتور واحد و واحد کنترل اطلاع می دهد. سیم کشی مدار را تعویض کنید یا برد کنترل را با قطعه کار تعویض کنید.

E9A – نشان دهنده نقض نرم افزار بین سیستم های شستشوی الکترونیکی و بلندگو است. تنها با تغییر واحد کنترل اصلی می توانید از شر این کد خلاص شوید.

EH1 (EB1) – نشان می دهد که ولتاژ شبکه از حد مجاز فراتر رفته است. ممکن است تداخلی در شبکه وجود داشته باشد یا منبع تغذیه ماشین لباسشویی کاملاً قابل اعتماد نباشد. اگر همه چیز عادی است، واحد کنترل را بررسی کنید.

EH2، EH3 (EB2، EB3) – خطاها به ترتیب در مورد ولتاژ بیش از حد بالا و پایین در شبکه به کاربر اطلاع می دهند. در هر دو مورد نیاز به تعویض الکترونیک است.

EHE (EBE) – نشان دهنده آسیب رله حفاظت مدار است.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

EHF (EBF) – نشان می دهد که مدار حفاظت قابل تشخیص نیست.

بیایید کدهای خطای ماشین لباسشویی AEG را تجزیه و تحلیل کنیم و برخی از مشکلات را با سنسورهای مختلف نشان دهیم. اسامی اصلی این گروه آسیب در زیر ارائه شده است.

E31 – نشان دهنده خرابی سطح سنسور (فشار) آب در مخزن است. برای اصلاح وضعیت، باید سوئیچ فشار و کنتاکت های منتهی به آن را بررسی کنید. در صورت تشخیص شکستگی کابل، اتصال باید تعمیر شود. وقتی سنسور خراب شد، باید سوئیچ فشار را تعویض کنید.

E32 – نشان می دهد که سوئیچ فشار کالیبره نشده است. به عنوان مثال، پس از کالیبراسیون اولیه، سطح مایع در مخزن بیشتر از علامت 0-66 میلی متر است، در حالی که سطح جریان برگشتی به دست نمی آید.

E33 – هشدار می دهد که بلافاصله سه سنسور سیستم به طور نامنسجم با یکدیگر کار می کنند. ما در مورد سوئیچ فشار، سنسور سطح 1 و محافظت از بخاری در برابر فعال سازی غیر مجاز صحبت می کنیم.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ2

چندین عامل می تواند منجر به چنین شکستی شود: آسیب به عناصر، گرفتگی نازل ها. همچنین E33 می تواند با اضافه ولتاژ ولتاژ شبکه رخ دهد و باعث نشت بخاری به محفظه SMA شود. بخاری لوله را از نظر آسیب بررسی کنید، برای انجام این کار، مولتی متر را در حالت buzzer قرار دهید و سنسورها را از سطح المنت پشتیبانی کنید.

E34 – عملکرد ناسازگار اتصال بین سوئیچ فشار و سنسور سطح ضد جوش را نشان می دهد. اگر نشانگر برای بیش از 60 ثانیه روی صفحه نمایش دیجیتال ظاهر شود، سنسور باید تعویض شود، کنتاکت های مدار بررسی شوند، در صورت لزوم، تعویض یا تمیز شوند. می توانید لوله سنسور را تغییر دهید.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

E35 – نشان می دهد که مخزن پر از آب است. برای حل مشکل، سنسور سطح آب را با یک مولتی متر بررسی کنید. اگر سوئیچ فشار معیوب است، قطعه را تعویض کنید.

E36 – می گوید که سنسور محافظ عنصر گرمایش لوله ای شکسته است. تعویض دستگاه ضروری است.

E37 – نشان می دهد که سنسور سطح آب 1 کار نمی کند. جایگزین مورد نیاز خواهد بود.

E38 – هشدار می دهد که اختلاف فشار تشخیص داده نمی شود. علت این امر ممکن است انسداد لوله باشد. برای رفع نقص، لازم است لوله را تمیز کنید یا لوله جدیدی نصب کنید.

E39 – نشان دهنده نقص در سنسور است که سرریز مایع در مخزن را تشخیص می دهد. مطمئن شوید که قدیمی را جدا کرده و یک سنسور کار نصب کنید.

هنگام گزارش مشکلات سنسورهای مختلف سیستم، باید مشخص شود که کدام عنصر آسیب دیده است، سیم کشی را بررسی کرده و در صورت لزوم، قطعه را به طور کامل تعویض کنید.

اغلب اوقات، ماشین لباسشویی AEG کدهای خطا را نشان می دهد که نشان دهنده خرابی عنصر گرمایش یا ترمیستور است. ما نماد اصلی را برای خطاهای این گروه تجزیه و تحلیل می کنیم.

E61 – به کاربر اطلاع می دهد که بخاری نمی تواند آب را تا دمای از پیش تعیین شده در زمان مشخص شده گرم کند. مهم است که بخاری را با استفاده از مولتی متر تشخیص دهید. یک بخاری سالم در دمای اتاق مقاومتی بین 20 تا 40 اهم دارد.

این کد هرگز در طول عملکرد عادی AGR ظاهر نمی شود، تشخیص چنین خطایی فقط در طول تست سرویس امکان پذیر است.

برای اطلاعات بیشتر درباره ماشین های لباسشویی آاگ اینجا کلیک کنید.

E62 – نشان می دهد که برای یک دوره زمانی معین (5 دقیقه) دمای آب بیش از 88 درجه سانتیگراد است. به عبارت دیگر، دستگاه بیش از حد گرم می شود. ابتدا ترمیستور را بررسی کنید – می توانید آن را با یک تستر بررسی کنید. هنگام اندازه گیری مقاومت سنسور در دمای اتاق، مقداری در محدوده 5.7 تا 6.3 کیلو اهم باید بر روی صفحه نمایش مولتی متر ظاهر شود. اگر ترمیستور کار می کند، بخاری را عیب یابی کنید و در صورت لزوم قطعه را تعویض کنید.

E66 – هشدار می دهد که رله TEN از کار افتاده است. لازم است دوباره عملکرد رله و همچنین مدار اصلی آن بررسی شود.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

E68 – نشان دهنده جریان نشتی بسیار زیاد در ماشین لباسشویی است. برای از بین بردن نقص، لازم است بخاری لوله ای را جایگزین کنید و همچنین عناصر مربوط به آن را بررسی کنید: سنسور اندازه گیری دما و سیم کشی.

E71 – می گوید مقاومت ترموستات خارج از محدوده است. برای یافتن راهی برای خروج از این وضعیت، لازم است ترمیستور را برای مدار باز یا واقعیت اتصال کوتاه در ترموستات بررسی کنید. شما همچنین باید بخاری را بررسی کنید، شاید بخاری که خراب شده است.

E74 – جابجایی سنسور دمای NTC را در سیستم تشخیص می دهد. برای تنظیم مجدد کد خطا، کافی است موقعیت آن را در مخزن بررسی کنید و در صورت جابجایی، آن را در موقعیت صحیح قرار دهید.

نام E3A به تخصیص رله بخاری اشاره دارد. در این صورت نیاز به تعویض رله است.

هنگامی که یکی از کدهای توصیف شده را روی صفحه مشاهده می کنید، باید در اسرع وقت مشکل را برطرف کنید. از این گذشته ، مشکلات گرمایش آب می تواند منجر به عواقب جدی تری شود.

موتور یکی از عناصر مهم دستگاه ماشین لباسشویی است. اگر خطاهایی روی صفحه نمایش وجود دارد که در مورد هرگونه مشکل در موتور یا مکانیزم درایو هشدار می دهد، باید فوراً اقدام کنید.

E51 – می گوید یک اتصال کوتاه در تریاک موتور وجود دارد. می‌توانید با بررسی عملکرد تریاک و در صورت یافتن ایراد با جایگزینی عنصر غیرفعال، کد را بازنشانی کنید.

E52 – نشان می دهد که کنترل کننده دستورات لازم را از تاکوژنراتور دریافت نکرده است. شاید این به دلیل پارگی واشر باشد که سیم پیچ را از سطح تاکوژنراتور نگه می دارد. با تعویض سنسور وضعیت را اصلاح کنید.

برای مشاهده دیگر خدمات تهران 724 سرویس اینجا کلیک کنید.

E53 – نشان دهنده نقض مدار کنترل تریاک موتور الکتریکی است. برای پاک کردن کد، همه اتصالات را تشخیص دهید.

E54 – سیگنال های “گیر” قسمت تماس رله احتراق موتور. بررسی و تعویض رله مشکل را برطرف می کند.

E55 – نشان می دهد که یک مدار باز در مدار موتور الکتریکی رخ داده است. بررسی سیم کشی و خود موتور به شما کمک می کند تا خطا را اصلاح کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

E56 – می گوید که سیگنال های تاکوژنراتور وارد سیستم نمی شود. شما باید مورد را جایگزین کنید.

E57 – هشدار می دهد که جریان عرضه شده از مقدار مجاز 15 A فراتر رفته است. یکی از سه روش به حل مشکل کمک می کند: تعویض موتور، تعمیر سیم کشی، تغییر واحد.

E58 – زمانی ظاهر می شود که جریان فاز موتور SMA از 4.5 A بیشتر شود. در صورت نصب مجدد موتور، تعمیر سیم کشی یا تعویض واحد، می توان خطا را برطرف کرد.

E59 – می گوید که تاکوژنراتور پس از تغییر سرعت چرخش درام به مدت 3 ثانیه پالس نمی دهد. ممکن است نیاز به تعویض موتور، تعمیر و نگهداری و تعمیر سیم کشی برق، تعویض تاکوژنراتور به جدید یا حتی تعویض واحد کنترل داشته باشید.

شناسایی و از بین بردن مشکلات ذکر شده بسیار دشوار است، به خصوص در مورد کار با کنترل پنل. بنابراین، قبل از اقدام به عیب یابی و تعمیرات، به شما توصیه می کنیم این مبحث را به خوبی مطالعه کنید و یا از اساتید حرفه ای کمک بگیرید.

خرابی فیلتر و شیر

بیایید به گروه بعدی کدهای مشکل برنامه ریزی شده در توالت های AEG برویم. خطاها مربوط به عملکرد شیرها و عناصر فیلتر دستگاه است.

EC1 – انسداد دریچه ورودی آب را تشخیص می دهد. برای رفع نقص، باید کنتاکت ها، الکترونیک را بررسی کنید یا شیر پرکننده را عوض کنید.

EF1 – به اطلاع می رساند که یک فیلتر گرد و غبار فرسوده شناسایی شده است. شما باید سیستم زهکشی را تمیز کنید.

EF2 – با کف کردن بیش از حد در هنگام تخلیه رخ می دهد. شاید این وضعیت به دلیل “ریزش” ماده شوینده یا ظاهر شدن انسداد در لوله های انعطاف پذیر سیستم زهکشی باشد. راه حل تمیز کردن عناصر یا دوز صحیح پودر خواهد بود.

EF4 – در مورد عملکرد نادرست سنسور جریان هشدار می دهد – سیگنالی را با دریچه های پرکننده فعال ارسال نمی کند. دلیل آن ممکن است وجود شیر قطع در خط آب یا فشار کم در سیستم تامین آب باشد.

در بیشتر موارد، حل مشکل شیر پرکننده و فیلترها آسان است. بنابراین می توانید بدون مراجعه به تعمیرکاران با شکستی که دارید مقابله کنید.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

در نهایت کدهای خطایی که به دلیل خرابی تک تک اجزا و عناصر ماشین لباسشویی برند AEG بر روی نمایشگر دیجیتال ظاهر می شوند را تحلیل خواهیم کرد. این شامل:

E41 – نشان دهنده بسته شدن شل درب است، در جای خود قفل نمی شود. سعی کنید درب را با قدرت فشار دهید، اگر این کمکی نکرد – باید دستگاه مسدود کننده دریچه، راهنما را تعمیر کنید یا دستگیره را تغییر دهید.

E42 – نشان دهنده نقض عملکرد UBL است. مکانیسم مسدود کردن دریچه را بررسی کنید، در صورت مشاهده نقص، یک دستگاه جدید نصب کنید.

E43 – در مورد آسیب به تریاک درب اصلی اطلاع می دهد. شما باید یک قطعه را به کارگر تغییر دهید.

E44 – می گوید سنسور بسته شدن سانروف خراب است. تعویض سنسور قدیمی با سنسور جدید می تواند این خطا را برطرف کند.

E45 – به شما امکان می دهد آسیب به عناصر اتصال بین کنترل triac و UBL را تشخیص دهید. لازم است تمام قسمت های مدار بررسی شود.

E82 – هنگام تلاش برای انتخاب حالت شستشو با دکمه انتخاب، نشان دهنده نقص است. چنین خطایی را می توان به دلیل خرابی برد کنترل، سیم شکسته، خرابی انتخابگر نشان داد.

E83 – نشان می دهد که داده های دکمه کنترل برنامه های شستشو توسط عقل خوانده نمی شود. شما باید واحد اصلی را تعویض کنید.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

EF5 – زمانی ظاهر می شود که عملیات شستشو به دلیل عدم تعادل در درام قطع شود. حل این مشکل بسیار ساده است – شما باید چیزها را روی سطح درام توزیع کنید یا مقدار لباس های بارگیری شده را کاهش دهید.

بسته به مدل ماشین لباسشویی، کدهای خطای AEG را می توان با استفاده از ترکیب های الفبایی عددی فوق العاده نمایش داد. بنابراین، به عنوان مثال، برای برخی از واشرها در صورت خرابی هایی که قبلاً در بالا توضیح داده شد، نمادهای تا حدودی متفاوت مرتبط خواهند بود:

C0 – نشان دهنده خرابی سوئیچ فشار است.

C1 – می گوید که آب وارد مخزن SMA نمی شود.

C2 – نشان دهنده نقص دستگاه مسدود کننده دریچه است.

C3 – در مورد آسیب به واحد کنترل اصلی اطلاع می دهد.

C4 – نشان دهنده نقص عملکرد پمپ تخلیه است.

C5 – سیگنال هایی در مورد گرم شدن بیش از حد سنسور موتور.

C6 – در مورد خرابی سوئیچ فشار هشدار می دهد.

C7 – نشان دهنده نقص عملکرد بخاری لوله ای است.

C8 – از نقص ترمیستور صحبت می کند.

C9 – نشان می دهد که سنسور TACHO معیوب است.

CF – نشان دهنده نقص در حافظه هوش است.

هنگام تشخیص خطا چه کاری باید انجام دهید؟

ابتدا تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع مطالعه کنید. دوم، به اندازه کافی قدرت خود را برای حل مشکل ارزیابی کنند. اگر تعمیر نسبتاً پیچیده ای وجود دارد که به تجهیزات ویژه و همچنین دانش و مهارت های عمیق نیاز دارد، بهتر است به کمک متخصصان متوسل شوید.

آموزش ارورهای لباسشویی آاگ را با تهران 724 بیاموزید. جهت ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده دیگر خدمات تهران 724 سرویس اینجا کلیک کنید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.