ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 20:00
 دلیل ناگهانی خاموش شدن لباسشویی در زمان کار چیست؟ + پیشگیری + راه حل

دلیل ناگهانی خاموش شدن لباسشویی در زمان کار چیست؟ + پیشگیری + راه حل

تلفن های تماس

نمایندگی شمال تهران

نمایندگی الهیه ، نیاوران ، فرمانیه ، قیطریه ، پاسداران ، هروی، محمودیه ، زعفرانیه ، ولنجک ، تجریش ، ظفر ، میرداماد ، شهرک غرب ، سعادت آباد و.. 

نمایندگی شرق تهران

نمایندگی تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، نیرو هوایی ، امامت ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

نمایندگی غرب تهران

نمایندگی  آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، بلوار فردوس ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، دهکده المپیک ، دریاچه چیتگر 

نمایندگی جنوب تهران

نمایندگی نازی آباد ، بهارستان ،  یاخچی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر ، گمرک ، وحدت اسلامی ، یافت آباد و …

نمایندگی مرکز تهران

نمایندگی جمهوری ، آزادی ، میدان ولیعصر ، هفت تیر ، کریم خان ، انقلاب ، حسن آباد ، بلوار کشاورز ، فاطمی ، امیرآباد ، یوسف آباد ، جهان آرا و …

پشتیبانی 24 ساعته

کارشناسان ما در تهران 724 به صورت شبانه‌روزی آماده سرویس دهی به مشتریان گرامی هستند . لطفا تنها جهت رزرو نوبت با این شماره تماس بگیرید : 

ماشین لباسشویی

دلیل ناگهانی خاموش شدن لباسشویی در زمان کار و روشن نشدن آن ، یکی از بااهمیت ترین مشکلاتی که امکان دارد برای هر دستگاه لباسشویی رخ دهد با این وجود ماشین لباسشویی یکی از بااهمیت ترین و پرکاربردترین لوازم برقی میباشد که وجود آن در هر خانه‌ای واجب میباشد. با اختراع این دستگاه، شستن لباس‌ها به کاری راحت تبدیل شده و خراب شدن آن قادر است به کابوس بدی تبدیل گردد.

با این وجود بایستی بدانید که این دستگاه هم مثل بقیه لوازم برقی، بعد از گذشت چند سال فرسوده می گردد و احتیاج به تعویض قطعه و تعمیر خواهد داشت. یکی از علت های اصلی خاموش شدن لباسشویی در زمان کار میتواند به خاطر نوسانات برق باشد.

خاموش شدن بی موقع و روشن نشدن وسایل برقی اکثرا برای لباسشویی‌های کار کرده زخ میدهد و لباسشویی‌های جدید و نو به آن دچار نمی گردد. با این وجود امکان دارد در بعضی از موارد به علت های شرایط بد نگهداری، استفاده بد و یا آسیب دیدن دستگاه این مورد گریبان‌گیر ماشین لباسشویی‌های جدید هم میگردد.

در بعضی از ماشین لباسشویی‌های بوش و سامسونگ هم این اتفاق امکان دارد اتفاق بیوفتد، برای رفع این عیب در این 2 نوع دستگاه به شکل تخصصی میتوانید مقاله های دیگر بلاگ ما را مشاهده کنید.

اگر می خواهید ماشین لباسشویی را برای تعمیر به کارگاه تحویل دهید، می توانید با شماره های نمایندگی شمال تهران :22624917 – 021 ، نمایندگی مرکزی تهران :88873598 – 021 ، نمایندگی غرب تهران :44167668 – 021 برای راهنمایی تماس حاصل نمایید.

دلیل ناگهانی خاموش شدن لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی ناگهان خاموش شده و روشن نمی گردد؟

برای پیدا کردن دلیل اصلی بروز این عیب، بهتر میباشد تا به شکل قدم به قدم همه ی دلیل های احتمالی برای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی و روشن نشدن آن را بررسی نمایید. در همه ی مدل‌های ماشین لباسشویی چند دلیل اصلی و مشترک برای خاموش شدن ناگهانی دستگاه وجود دارد که بهتر میباشد در نخست بررسی شوند:

 1. دلیل خاموش شدن لباسشویی در زمان کار؛ نبود برق

اگر به صورت ناگهانی لباسشویی شما خاموش شده و روشن نمی‌گردد اولین چیزی که باید چک کنید وجود برق در پریز است. اگر از وجود برق در پریز مطمئن شدید بهتر است موارد بعدی را دنبال کنید.

 1. سالم بودن دوشاخ ماشین لباسشویی

دو شاخ ماشین لباسشویی امکان دارد بر اثر گذشت زمان و یا قرار گرفتن در شرایط اشتباه خراب شده و قادر به انتقال برق را نباشد. به همین علت بهتر میباشد پیش از تماس با نمایندگی ماشین لباسشویی خود از سالم بودن دوشاخ دستگاه مطمئن شوید.

قرار دادن ماشین لباسشویی در جایی نادرست که موجب خرابی دوشاخ ماشین لباسشویی می گردد از بزرگترین اشتباهات استفاده از ماشین لباسشویی میباشد.

 1. خرابی سیستم پارازیت‌گیر یا فیوز دستگاه

سیستم پارازیت‌گیر قطعه‌ای داخلی در ماشین لباسشویی میباشد که وظیفه دارد تا نوسنات برق را از مدیریت کرده و از سوختن قطعه ها و برد دستگاه جلوگیری نماید. آسیب دیدن فیوز یا پارازیت‌گیر قادر است منجر به خاموش شدن یک دفعه لباسشویی و روشن نشدن مجدد آن شود.

دلیل ناگهانی خاموش شدن لباسشویی

 1. علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار خرابی میکروسوییچ 

میکروسوییچ وسیله ای در ماشین لباسشویی میباشد که مثل قفل کودک عمل کرده و وظیفه قفل کردن درب لباسشویی و جلوگیری از باز شدن آن در زمان فرآیند شستشو را دارد. در حالتی که میکروسوییچ خراب شده باشد و درب دستگاه قفل نگردد، ماشین لباسشویی شروع به انجام کار نمی کند و ماشین لباسشویی به اصطلاح روشن نمی گردد.

 1. دلیل خاموش شدن لباسشویی در زمان کار خرابی دکمه استارت

این دکمه که پس از قرار دادن لباس‌ها، بستن درب ماشین لباسشویی و انتخاب برنامه شستشو زده می گردد وظیفه دارد تا دستور شروع به کار را به برد یا موتور دستگاه برساند. در حالتی که این دکمه خراب شده باشد اجازه ارسال فرمان شروع به کار امکان‌پذیر نمی باشد و ماشین لباسشویی روشن نمی گردد.

 1. سوختن خازن پارازیت گیر لباسشویی بوش

خازن پارازیت گیز قطعه ای است که در انتهای دوشاخه برق لباسشویی نصب شده و از ورود اضافه بار به برد و تایمر لباسشویی جلوگیری می کند. وجود میزان بار الکتریکی بیش از حد مجاز و اتصالی برق موجب سوختن این خازن شده و جریان برق به لباسشویی قطع می شود.

بنابراین سوختن خازن پارازیت گیر می تواند علت خاموش شدن لباسشویی بوش در حین کار باشد. تعمیرکار مجرب لباسشویی بوش می تواند این قطعه را تعویض نموده و مشکل را رفع نماید.

 1. خرابی دوشاخه ماشین لباسشویی بوش

هنگامی که با خاموش شدن ناگهانی لباسشویی بوش مواجه می شوید اولین کاری که باید انجام دهید بررسی اتصال برق دستگاه است. ممکن است پریز برقی که دوشاخه لباسشویی به آن متصل است معیوب شده و نیاز به بررسی داشته باشد. در صورت سالم بودن پریز برق به سراغ دوشاخه، کابل و اتصالات برق دستگاه بروید.

ممکن است اضافه بارالکتریکی، حرارت زیاد یا اتصالی موجب ذوب شدن دوشاخه و آسیب به کابل دستگاه شده باشد. در این شرایط تعویض دوشاخه و کابل مشکل را برطرف خواهد کرد. اگر از محافظ الکتریکی برای لباسشویی استفاده می کنید، خرابی محافظ الکتریکی نیز می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی لباسشویی شده باشد.

دلیل ناگهانی خاموش شدن لباسشویی

 1. قرار دادن بار اضافه در لباسشویی بوش

زمانی که بیشتر از اندازه مجاز و حداکثر ظرفیت لباسشویی در آن لباس قرار می دهید، مصرف برق دستگاه برای انجام پروسه شستشو بالا می رود. مصرف برق بیشتر موجب بالا رفتن جریان در موتور و گرم شدن آن خواهد گردید. در این شرایط سنسورهای لباسشویی برای جلوگیری از آسیب به موتور فرمان قطع جریان برق را ارسال می نماید. پس لباسشویی در زمان کار خاموش می گردد.

 1. فشار بیشتر از اندازه آب در لباسشویی بوش

خرابی شیرهای کنترل آب ماشین لباسشویی بوش یکی دیگر از دلیل های خاموش شدن یک دفعه ای لباسشویی در زمان کار است. اگر احساس می نمایید حجم آب داخل دیگ لباسشویی بوش بسیار است این مورد اصلی ترین نشانه این عیب میباشد. بهتر است اتصالات و شیرهای آب ورودی دستگاه را بررسی نمایید.

در حالتی که هیچ یک از علت های بالا دلیل خاموش شدن لباسشویی در زمان کار و روشن نشدن آن نبود، دلیل رخ دادان این عیب اندکی تخصصی‌تر می گردد. به همین خاطر برای آسانی شما در پیدا کردن دلیل خاموش شدن لباسشویی در زمان کار، این موارد را با توجه به تکنولوژی به کار رفته در دستگاه به دو بخش قدیمی ( تایمری ) و تازه یا تقسیم‌بندی نموده ایم:

 

دلیل ناگهانی خاموش شدن لباسشویی

ماشین لباسشویی جدید

در ماشین لباسشویی‌های تازه که خریداری شده از قطعه هایی مثل برد و صفحه نمایشگر استفاده شده است. تکنولوژی‌های جدید موجود در دستگاه اگرچه فرآیند شستشو را راحت تر از قبل کرده ولی دلیل های نوین و متفاوتی را به خاموش شدن یکدفعه ای ماشین لباسشویی و روشن نشده آن افزوده است.

از بااهمیت ترین دلیل های خاموش شدن و روشن نشدن ماشین لباسشویی اتوماتیک می شود به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. خرابی برد اصلی دستگاه

برد اصلی ماشین لباسشویی مثل مغز عمل کرده و از راه اتصال های الکتریکی به همه ی قطعه ها دستگاه فرمان خواهد داد. در حالتی که این قطعه بااهمیت و مهم در ماشین لباسشویی خراب گردد دیگر قطعه های دستگاه به خاطر دریافت نکردن فرمان شروع به کار از برد، هیچ نوع کاری انجام نخواهد داد.

 1. دلیل خاموش شدن لباسشویی در زمان کار؛ خرابی نمایشگر

نمایشگر موجود در ماشین لباسشویی داشته تا نوع برنامه شستشو و دستور شروع به کار را از کاربر دریافت کند و به برد برساند تا برد ماشین لباسشویی دستور شروع کار را به موتور و بقیه قسمت های ماشین لباسشویی ارسال نماید. در حالتی که نمایشگر ماشین لباسشویی خراب یا سوخته باشد این اطلاعات به برد منتقل نمی شود.

 1. قطع اتصالات نمایشگر دستگاه و برد

حال که به به وظایف برد و نمایشگر ماشین لباسشویی اشاره کردیم، متوجه شدید که سالم بودن اتصالات میان این دو قطعه از چه اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که برد و نمایشگر سالم باشند اما اتصالات الکتریکی بین این دو قطعه با مشکل روبرو شده باشد، ماشین لباسشویی خاموش شده و روشن نمی شود.

علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار در بعضی موارد خیلی ساده بوده و احتیاجی به حضور نیروی متخصص نیست.

اگر می خواهید ماشین لباسشویی را برای تعمیر به کارگاه تحویل دهید، می توانید با شماره های نمایندگی شمال تهران :22624917 – 021 ، نمایندگی مرکزی تهران :88873598 – 021 ، نمایندگی غرب تهران :44167668 – 021 برای راهنمایی تماس حاصل نمایید.

دلیل ناگهانی خاموش شدن لباسشویی

ماشین لباسشویی قدیمی و تایمردار

از بااهمیت‌ترین مواردی که میشود دلیل خاموش شدن لباسشویی در زمان کار در دستگاه های قدیمی و تایمردار و روشن نشدن آن باشد میشود به موارد ذیل اشاره نمود:

         سوختن و خرابی تایمر دستگاه

وظیفه تایمر دستگاه این میباشد که مدت زمان کار کردن ماشین لباسشویی را تنظیم نمایید. خرابی این قطعه به خاطر نبود حالت ویژه ای برای خطا دادن و مطلع کردن اشخاص از مشکل، ماشین لباسشویی را به شکل کامل خاموش می نماید و تا درست نشدن آن قطعه ماشین لباسشویی شروع به کار دوباره نخواهد کرد.

 1. آسیب دیدن موتور اصلی ماشین لباسشویی

موتور اصلی ماشین لباسشویی وظیفه به گردش در آوردن ماشین لباسشویی را دارد. در حالتی که موتور دستگاه آسیب ببیند، موتور هیچ‌نوع عکس العملی در مقابل دستور به کار از خود نشان نمی‌دهد و ماشین لباسشویی روشن نمی شود؛ که این مورد احتیاج به تعمیر ماشین لباسشویی دارد. موردهایی که موجب آسیب دیدن موتور لباسشویی می گردد عبارتند از:

 • نوسان بالای برق
 • فرسودگی موتور
 • استفاده طولانی مدت و بیش از از حد از ماشین لباسشویی

 و…

شما می توانید در صورت رخ دادن هرکدام از این عیب ها با کارشناسان های متخصص تعمیر آنلاین تماس حاصل نمایید. همچنین در صورت تمایل برای گرفتن اطلاعات بیشتر توصیه می شود که حتما مقالات ما را بخوانید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.