ما هستیم در: شنبه - جمعه 8:00 - 20:00
 اعزام تعمیرکار هود اخوان در محل + قیمت و کیفیت بالا

اعزام تعمیرکار هود اخوان در محل + قیمت و کیفیت بالا

هود دستگاه برای استخراج و فیلتر کردن بخارات و بوهای پخت و پز به ویژه آنهایی که از غذاهای چرب یا خورش گرفته می شود استفاده می شود. اما با گذشت زمان، هود ممکن است دیگر مانند گذشته کار نکند. در این بخش توضیح می دهیم که دلایل احتمالی مشکل ممکن است چیست. جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس

نمایندگی شمال تهران

نمایندگی الهیه ، نیاوران ، فرمانیه ، قیطریه ، پاسداران ، هروی، محمودیه ، زعفرانیه ، ولنجک ، تجریش ، ظفر ، میرداماد ، شهرک غرب ، سعادت آباد و.. 

نمایندگی شرق تهران

نمایندگی تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، نیرو هوایی ، امامت ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

نمایندگی غرب تهران

نمایندگی  آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، بلوار فردوس ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، دهکده المپیک ، دریاچه چیتگر 

نمایندگی جنوب تهران

نمایندگی نازی آباد ، بهارستان ،  یاخچی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر ، گمرک ، وحدت اسلامی ، یافت آباد و …

نمایندگی مرکز تهران

نمایندگی جمهوری ، آزادی ، میدان ولیعصر ، هفت تیر ، کریم خان ، انقلاب ، حسن آباد ، بلوار کشاورز ، فاطمی ، امیرآباد ، یوسف آباد ، جهان آرا و …

پشتیبانی 24 ساعته

کارشناسان ما در تهران 724 به صورت شبانه‌روزی آماده سرویس دهی به مشتریان گرامی هستند . لطفا تنها جهت رزرو نوبت با این شماره تماس بگیرید : 

علل احتمالی این مشکل:

 1. منبع تغذیه معیوب است
 2. دوشاخه به درستی وارد نشده است
 3. دکمه های کنترل معیوب هستند
 4. خازن موتور خراب شده است
 5. توربین شل است
 6. موتور مکش مسدود شده است
 7. فیلترها کثیف هستند
 8. برد الکترونیکی معیوب است

توجه

قبل از کار بر روی هود اخوان، آن را از منبع تغذیه جدا کنید تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود.

هنگام جداسازی از دستکش مناسب استفاده کنید.

منبع تغذیه معیوب است

منبع تغذیه معیوب است تشخیص علت کار نکردن هود آسان نیست. با این حال، مشکل می تواند به دلیل منبع تغذیه الکتریکی دستگاه باشد تا خود هود. توصیه می شود سوکت را با یک مولتی متر در حالت ولت متر (جایگزین) بررسی کنید، دو پره تستر را روی پایانه های سوکت قرار دهید. مقدار مشخص شده باید 230 ولت باشد.

 همچنین می توانید بررسی کنید که سوکت ذوب نشده باشد که گاهی اوقات در مورد این قطعات اتفاق می افتد. اگر از دو سوکت برای اتصال دستگاه ها استفاده می شود، باید مطمئن شوید که کابل ها در شرایط خوبی هستند و به درستی سفت شده اند.

دوشاخه به درستی وارد نشده است

دوشاخه به درستی وارد نشده است برخی از هودها به یک کابل برق مجهز هستند که یک دوشاخه روی دستگاه قرار دارد (دوشاخه برق نر یا ماده). ممکن است دوشاخه هنگام راه‌اندازی دستگاه به درستی وارد نشده باشد، یا ممکن است به دلیل استفاده مکرر، اتصالات قطع یا قطع شده باشد.

جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

 توصیه می شود بررسی کنید که دوشاخه به درستی وارد شده و در شرایط خوبی قرار دارد. در صورت معیوب بودن باید تعویض شود.

اعزام تعمیرکار هود اخوان با گارانتی

دکمه های کنترل معیوب هستند

دکمه های کنترلی معیوب هستند دکمه های کنترلی به شما امکان می دهند هود را راه اندازی کنید. اگر معیوب باشد، دستگاه شروع به کار نمی کند یا حالت را تغییر نمی دهد. دکمه ها می توانند مکانیکی یا حتی میکروسوئیچ های مجهز به کارت الکترونیکی باشند. برای بررسی وضعیت دکمه ها کافی است به پشت پنل کنترل نگاه کنید.

 به طور کلی، اگر مشکل از دکمه های کنترل باشد، میکروسوئیچ ها تماس های الکتریکی ضعیفی دارند. در این صورت، مدار باید تعویض شود.

خازن موتور خراب شده است

خازن موتور خراب شده است خازن برای راه اندازی موتور فن و همچنین برای حفظ گشتاور آن استفاده می شود. اگر خازن آسیب ببیند، موتور تلاش می کند و روشن نمی شود. یک راه آسان برای آزمایش این است که موتور را روشن کنید و توربین را با دست در مرحله راه اندازی روشن کنید. اگر توربین بچرخد، کندانسور ممکن است معیوب باشد. در این صورت قطعه باید تعویض شود.

جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

توربین شل است

توربین شل است توربین یک ملخ کوچک است که اجازه خروج هوا را می دهد و توسط یک مهره به میل لنگ پیچ می شود. اغلب این جزء از پلاستیک ساخته شده است. می توان بررسی کرد که هیچ جسم خارجی مانع آن نشده باشد یا مهره شل نباشد. همچنین عملکرد آن را بررسی کنید: در صورت شکستگی، قطعه باید تعویض شود.

موتور مکش مسدود شده است

موتور استخراج مسدود شده است، اگر فیلترهای دستگاه بیش از حد کثیف باشند، هود نمی تواند کار کند. در واقع، فیلترهای کثیف از عبور صحیح هوا جلوگیری می کنند، همانطور که بیش از همه در مورد استخراج کننده یا هود فیلتر (با بازیافت هوا) اتفاق می افتد. این نوع هود مجهز به فیلتر کربنی است که در نزدیکی موتور قرار گرفته است.

 اگر کثیف باشد، به خصوص به دلیل گریس، می تواند از کارکرد صحیح موتور و در نتیجه روشن نشدن دستگاه جلوگیری کند. در صورت امکان، فیلترهای کربنی باید همیشه تمیز شوند، در غیر این صورت باید تعویض شوند. این نوع مشکل یکی از دلایل اصلی خرابی هودهای استخراج کننده یا فیلتر (با بازیافت هوا) است.

جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

 فیلتر کربن هود باید هر سه ماه یکبار تعویض شود. همچنین به طور منظم فیلتر چربی هود استخراج را تمیز کنید، خواه از نوع دارای اگزوز خارجی یا فیلتر (بازیافت هوا) باشد. این کار از مسدود شدن سیستم (مصرف، فیلترها و اخراج) جلوگیری می کند.

فیلترها کثیف هستند

فیلترها کثیف هستند اگر فیلترهای دستگاه خیلی کثیف باشند، هود کار نمی کند. در واقع، فیلترهای کثیف از عبور صحیح هوا جلوگیری می کنند، همانطور که بیش از همه در مورد استخراج کننده یا هود فیلتر (با بازیافت هوا) اتفاق می افتد. این نوع هود مجهز به فیلتر کربنی است که در نزدیکی موتور قرار گرفته است.

 اگر کثیف باشد، به خصوص به دلیل گریس، می تواند از کارکرد صحیح موتور و در نتیجه روشن نشدن دستگاه جلوگیری کند. در صورت امکان، فیلترهای کربنی باید همیشه تمیز شوند، در غیر این صورت باید تعویض شوند. در واقع این نوع مشکل یکی از دلایل اصلی خرابی هودهای استخراج کننده یا فیلتر (با بازیافت هوا) است.

 فیلتر کربن هود باید هر سه ماه یکبار تعویض شود. همچنین به طور منظم فیلتر چربی هود استخراج را تمیز کنید، خواه از نوع دارای اگزوز خارجی یا فیلتر (بازیافت هوا) باشد. این کار از مسدود شدن سیستم (مصرف، فیلترها و اخراج) جلوگیری می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره هودهای آشپزخانه اینجا کلیک کنید.

اعزام تعمیرکار هود اخوان با ضمانت

برد الکترونیکی معیوب است

برد الکترونیکی معیوب است برد الکترونیکی به شما امکان می دهد تمام عملکردهای هود (موتور، لامپ و غیره) را مدیریت کنید. اگر با وجود انجام تمام بررسی های توضیح داده شده در بالا، مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است نیاز به تعویض برد الکترونیکی باشد.

 شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید: در پشت صفحه کنترل در داخل کانال قرار می گیرد. همچنین می توانید با تکنسین های مجاز شرکت تماس بگیرید.

جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

هود وسیله ای بسیار کاربردی در آشپزخانه است، زیرا به شما این امکان را می دهد که بوی بد را در حین آماده سازی ظروف بمکید و همچنین چربی، رطوبت و سایر مواد باقی مانده را از بین می برد. با گذشت زمان، با این حال، ممکن است به طور فزاینده ای پر سر و صدا شود. در ادامه به بررسی علل احتمالی این مشکل خواهیم پرداخت.

علل احتمالی این مشکل:

 1. انتخاب هود مناسب ضروری است
 2. شیر عدم برگشت شل است
 3. فیلترهای کربن خراب شده اند
 4. توربین شل است
 5. پایه موتور ترک خورده است
 6. موتور مکنده اکسید شده است

توجه

قبل از کار بر روی دستگاه، آن را از منبع تغذیه جدا کنید تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود.

هنگام جداسازی از دستکش مناسب استفاده کنید.

انتخاب هود مناسب ضروری است

انتخاب هود مناسب ضروری است نه همه هودها نیروی استخراج یکسانی دارند و نه صدای یکسانی تولید می کنند. برخی از آنها بسیار قدرتمند هستند، اما صدای بسیار زیادی نیز دارند.

 انتخاب هود با توجه به نیازهای فردی مهم است تا ناراضی باقی نمانید. امروزه سطح نویز بر حسب دسی بل (dB) در برگه های توصیفی دستگاه نشان داده می شود. علاوه بر این، مدل های مختلف هود را می توان با جستجوی مصالحه بین قدرت جذب و دسی بل منتشر شده مقایسه کرد.

شیر عدم برگشت شل است

سوپاپ برگشت شل است اکثر هودها مجهز به شیر برگشتی هستند که از ورود مجدد هوا به هود پس از خروج جلوگیری می کند. گاهی اوقات ممکن است سوپاپ بپیچد و صدا ایجاد کند.

 این صدا ممکن است به دلیل سایش، گریس یا مونتاژ نادرست شیر ​​باشد. برای بررسی وضعیت قطعه، کافی است خروجی اگزوز کاپوت را بررسی کنید. اگر سوپاپ به طور قابل توجهی حرکت می کند و صدا تولید می کند، می توانید سعی کنید یک تکه لاستیک چسبنده را بچسبانید تا این حرکت را کاهش دهید.

اعزام تعمیرکار هود اخوان در محل

فیلترهای کربن خراب شده اند

فیلترهای زغال چوب خراب هستند به طور کلی، فیلترهای زغال فعال که در حالت گردش هوا استفاده می شوند باید هر سه ماه یکبار تعویض شوند. اگر بیش از حد پوشیده شوند، می توانند خرد شوند و تکه های زغال سنگ را از بین ببرند.

 این قطعات کوچک می توانند صدایی شبیه به تکان دادن سنگریزه در جعبه ایجاد کنند. در صورت معیوب بودن فیلترها، تعویض آنها توصیه می شود.

توربین شل است

توربین شل است توربین که اغلب از پلاستیک ساخته شده است به وسیله یک مهره روی میل لنگ ثابت می شود. ممکن است اتفاق بیفتد که به یک جسم خارجی ساییده شود یا به سادگی شکسته شود. در این صورت سر و صدای زیادی ایجاد می کند. همچنین بررسی کنید که مهره مورد نظر شل نباشد.

جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

پایه موتور ترک خورده است

پایه موتور دارای ترک است. پایه موتور معمولاً از پلاستیک ساخته شده است و ممکن است ترک بخورد یا بشکند. در این حالت، موتور به اندازه کافی پایدار نخواهد بود و می تواند در هنگام روشن بودن کاپوت حرکت کند و صدا ایجاد کند. ممکن است به ساختار هود برخورد کند یا به توربین ساییده شود و لرزش بسیار قوی ایجاد کند. بررسی قطعه بسیار آسان است و فقط به یک مشعل نیاز دارید تا بررسی کنید که در شرایط خوبی قرار دارد.

موتور مکنده اکسید شده است

موتور استخراج اکسید شده است موتور استخراج کننده به هود اجازه مکش هوای اطراف را می دهد. اگر موتور در اثر رطوبت اکسید شود یا در اثر چربی باقیمانده خراب شود، دیگر نرم کار نمی کند و ممکن است به شدت پر سر و صدا شود و صدای تیک تاک تولید کند. در این صورت، قطعه باید تعویض شود.

آیا هود دستگاه کار می کند اما نمی تواند بوی بد را از آشپزخانه پاک کند؟ این مشکل می تواند ناشی از چندین عنصر باشد که با هم بررسی می کنیم.

علل احتمالی این مشکل:

 1. هود به درستی مونتاژ نشده است
 2. توربین شل است
 3. فیلتر زغال چوب با گریس اشباع شده است
 4. شلنگ تخلیه مسدود شده است

 

هود به درستی مونتاژ نشده است

هود به درستی مونتاژ نشده است انتخاب مناسب ترین هود برای محیط استفاده و نصب صحیح آن ضروری است. اگر آشپزخانه در یک محیط بزرگ و باز (سبک آمریکایی) قرار دارد، بهتر است هود استخراج کننده را به هود فیلتر کننده (یا بازیافت هوا) ترجیح دهید. هودهای استخراج نباید در محیط های کاملاً بسته (بدون پنجره یا در) فعال شوند، زیرا هود می تواند باعث ایجاد فرورفتگی هوا در اتاق شود و از کار بیفتد.

 اگر آشپزخانه در یک محیط بسته یا بسته قرار دارد، جایی که دری وجود دارد، می توان یک هود فیلتر (یا بازیافت هوا) نصب کرد که هوای اطراف را تا 10 بار در روز فیلتر می کند و بوی غذا را کاهش می دهد. توجه: هودهای استخراج هوا تنها با فیلتر کردن گریس هوا را دفع می کنند، در حالی که فیلتر هودها دارای فیلتر کربن و فیلتر ضد چربی هستند.

 این فیلترها قدرت مکش هود را کاهش می دهند. برای استفاده موثر، فیلتر کربن باید هر سه ماه یکبار تعویض شود.

جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

اعزام تعمیرکار هود اخوان در تهران

تلفن های تماس

نمایندگی شمال تهران

نمایندگی الهیه ، نیاوران ، فرمانیه ، قیطریه ، پاسداران ، هروی، محمودیه ، زعفرانیه ، ولنجک ، تجریش ، ظفر ، میرداماد ، شهرک غرب ، سعادت آباد و.. 

نمایندگی شرق تهران

نمایندگی تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، نیرو هوایی ، امامت ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

نمایندگی غرب تهران

نمایندگی  آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، بلوار فردوس ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، دهکده المپیک ، دریاچه چیتگر 

نمایندگی جنوب تهران

نمایندگی نازی آباد ، بهارستان ،  یاخچی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر ، گمرک ، وحدت اسلامی ، یافت آباد و …

نمایندگی مرکز تهران

نمایندگی جمهوری ، آزادی ، میدان ولیعصر ، هفت تیر ، کریم خان ، انقلاب ، حسن آباد ، بلوار کشاورز ، فاطمی ، امیرآباد ، یوسف آباد ، جهان آرا و …

پشتیبانی 24 ساعته

کارشناسان ما در تهران 724 به صورت شبانه‌روزی آماده سرویس دهی به مشتریان گرامی هستند . لطفا تنها جهت رزرو نوبت با این شماره تماس بگیرید : 

توربین شل است

توربین شل است توربین برای مکش هوا استفاده می شود. معمولاً از پلاستیک ساخته شده و توسط یک مهره به محور موتور ثابت می شود. توربین‌هایی که به خوبی کار نمی‌کنند می‌توانند باعث از بین رفتن قدرت هود شوند که در نتیجه دیگر به درستی تنفس نمی‌کند و دیگر نمی‌تواند بوها را به سرعت از بین ببرد. این جزء را بررسی کنید و بررسی کنید که پیچ ها کاملا سفت شده باشند.

فیلتر زغال چوب با گریس اشباع شده است

فیلتر ذغالی از گریس اشباع شده است، فیلترهای گریس باید به طور مرتب تمیز شوند، در حالی که فیلترهای زغال فعال که در حالت چرخش هوا استفاده می شوند باید هر سه ماه یکبار تعویض شوند. در صورت اشباع شدن این فیلترها از چربی، هود دیگر نمی تواند به درستی کار کند و در هنگام تهیه ظروف در برابر بوی بد موثر نخواهد بود.

 توجه: به یاد داشته باشید که فیلترهای زغالی را در صورت داشتن هود استخراج کنید. همچنین به یاد داشته باشید که فیلتر چربی (فلزی) را به طور مرتب تمیز کنید، که به طور کلی می توان آن را در ماشین ظرفشویی شست.

جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

شلنگ تخلیه مسدود شده است

غلاف اگزوز مسدود شده است اگر هود خروجی با اگزوز خارجی دارید، گاهی اوقات کانال ممکن است توسط یک عنصر خارجی مانند لانه مسدود شود، در برخی موارد ممکن است خود لوله کج شده باشد. بنابراین همیشه لازم است مجرای اگزوز هود را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که مجرای اگزوز هود باید تا حد امکان به سمت بیرون هدایت شود و تا حد امکان دارای بخش های آرنجی یا خمیده باشد که می تواند جریان هوا را مختل کند.

هود استخراج کننده برای استخراج بخارات و بوهای منتشر شده در حین پخت و پز استفاده می شود. چندین عنصر وجود دارد که می تواند باعث نشت آب از فیلترهای هود شود. در اینجا چند نکته عیب یابی آورده شده است.

علل احتمالی این مشکل:

این گیاه در حد استاندارد نیست

هود در جای مناسب قرار نمی گیرد

مجرای خروجی به درستی نصب نشده است

این گیاه در حد استاندارد نیست

سیستم استاندارد نیست وقتی هود می‌خرید، باید دستورالعمل‌های مونتاژ را کاملاً دنبال کنید، زیرا کارایی دستگاه بیش از همه به نصب صحیح آن بستگی دارد.برای استفاده بهینه، هود باید کمی عریض تر از اجاق گاز باشد: به این ترتیب تمام بخارهای تولید شده را کاملاً خارج می کند.

ارتفاعی که هود باید در آن نصب شود به نوع اجاق گاز بستگی دارد و معمولاً از اجاق برقی 65 سانتی متر و از اجاق گاز 70 تا 75 سانتی متر ارتفاع دارد. اگر بیش از حد بالا نصب شود، هود کارایی کمتری دارد، در حالی که اگر خیلی پایین نصب شود می تواند خطرناک باشد. رعایت نکردن دستورالعمل‌های مونتاژ می‌تواند باعث تجمع بیش از حد بخار آب و در نتیجه نشت آب شود.

اعزام تعمیرکار هود اخوان با تهران 724 سرویس

هود در جای مناسب قرار نمی گیرد

هود در محل مناسب قرار نمی گیرد در هنگام مونتاژ، هود نباید بین دو تکه مبلمان قرار گیرد و همچنین نباید به خود مبلمان متصل شود. چنین مبلمانی در واقع می تواند تجمعی از تراکم ایجاد کند که به نوبه خود از گردش هوا در هود جلوگیری می کند. این پدیده ای است که منجر به از بین رفتن آب تراکم و همچنین خراب شدن مبلمان می شود.

 همچنین از گرم کردن ظرف در زمانی که دمای محیط خیلی پایین است خودداری کنید: اختلاف دمای هوای محیط و فلز هود که با پختن گرم می شود، می تواند مقدار زیادی متراکم و در نتیجه تشکیل آب ایجاد کند.

مجرای خروجی به درستی نصب نشده است

مجرای خروجی به درستی نصب نشده است در هودهای استخراج، هوا به داخل مکیده شده و به بیرون خارج می شود. اگر مجرای خروجی مجهز به شیر غیرقابل برگشت نباشد، باد خارجی می تواند وارد لوله شود و هوای سرد را به داخل منتقل کند. در این حالت، تراکم ایجاد می شود که به نوبه خود باعث می شود آب روی موتور هود، فیلترها و اجاق گاز چکه کند. توصیه می شود از نصب اگزوز هود به سمت شمال خودداری کنید و دریچه برگشت یا توری تهویه را وارد کنید.

جهت اعزام تعمیرکار هود اخوان به محل با ما تماس بگیرید.

جهت مشاهده دیگر خدمات تهران 724 سرویس اینجا کلیک کنید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.